ÚvodProgramyVraťme vodu přírodě

Vraťme vodu přírodě

Sedmihorské mokřady - foto P J JuračkaPomáháme chránit cenné přírodní lokality v České republice. 

Pod názvem Vraťme vodu přírodě se skrývá unikátní sbírka, jejímž cílem je pomoct zachovat cenné přírodní lokality u nás. Nadační fond Veolia se připojil k Českému svazu ochránců přírody (ČSOP), který vyhledává vhodné lokality, následně je vykupuje a dlouhodobě chrání, tím je i uchovává pro přírodu. Projekt ČSOP už od svého počátku zachránil 60 hektarů mokřadů, které navždy zůstanou přírodě. 

Od zahájení projektu na podzim 2018 jsme Českému svazu ochránců přírody věnovali na výkup, údržbu a dlouhodobou péči o mokřady v ČR více než 5,3 milionu korun. A kde už náš projekt pomohl? Podívejte se na mapku.

 

S vykupováním mokřadů můžete pomoci i vy. Projekt podpoříte nákupem některého z dárků na stránce eshop.nfveolia.cz. Minimálně 20 procent z ceny každého předmětu jde do veřejné sbírky projektu a stejnou částku pak do sbírky pošleme my. Možné je poslat i finanční dar přímo na sbírkové konto pomocí QR kódu níže. Děkujeme za Vaši podporu!

 

obrazek_eshop

 

Partneři projektu:

CSOP  POHODA-logo_bar_png    Zasilkovna_logo_WEB   

V Zašové na Vsetínsku vznikly nové tůně

V Zašové na Vsetínsku vznikly nové tůně

13. prosince 2022

Díky spolupráci mezi Českým svazem ochránců přírody a Nadačním fondem Veolia jsou na Valašsku další tůně. Vznikly v rámci revitalizace mokřadu u Zašové nedaleko Valašského Meziříčí. Na projektu spolupracovali i studenti Střední zemědělské školy z Rožnova pod Radhoštěm. (TZ 13.12.2022)

Den dobrých skutků

Den dobrých skutků

23. listopadu 2022

Giving Tuesday je světový den štědrosti a dobrých skutků. Slaví se od roku 2012 vždy první úterý po Dni díkuvzdání. A tentokrát jsme se k němu rozhodli připojit i my!

Vracíme vodu přírodě

Vracíme vodu přírodě

8. září 2022

Od roku 2008 spolupracujeme s Českým svazem ochránců přírody na projektech záchrany mokřadních lokalit, na tyto účely jsme doposud věnovali 4,5 milionu korun.

Nové tůně plné vážek

Nové tůně plné vážek

23. srpna 2022

Na bývalém odkališti na Broumovsku, které je jedním z Míst pro přírodu, vybudoval Český svaz ochránců přírody (ČSOP) za finanční podpory Nadačního fondu Veolia soustavu různě velkých tůní. Ty se staly během několika měsíců domovem mnoha vážek i dalších živočichů. (tisková zpráva, 23.8.2022)

Ochránci přírody obnovili na šesti hektarech Sedmihorské mokřady v Českém ráji

Ochránci přírody obnovili na šesti hektarech Sedmihorské mokřady v Českém ráji

9. června 2022

V roce 2019 byl Nadační fond Veolia u zrodu unikátního projektu obnovy vodního režimu Sedmihorských mokřadů, peněžním darem podpořil výkup pozemků. Dnes, kdy stojíme u dokončeného díla, víme, že to mělo smysl.

Obnova mokřadu u Valašského Meziříčí: žáby děkují!

Obnova mokřadu u Valašského Meziříčí: žáby děkují!

1. června 2022

Dalším z úspěšných výsledků spolupráce mezi Českým svazem ochránců přírody a Nadačním fondem Veolia je obnova mokřadu Rybníky ve Valašském Meziříčí. Dnes se již z tůní ozývají silně ohrožení skokani zelení, ve vodě uvidíme spoustu pulců skokanů štíhlých i vodních bezobratlých živočichů, nad hladinou tůněk poletují vážky.

Daří se nám spojovat věci, lidi a příběhy

Daří se nám spojovat věci, lidi a příběhy

11. května 2022

V e-shopu Nadačního fondu Veolia stále najdete porcelánové výrobky. Je to jeden z dalších nadačních příběhů, který sice nepropojuje naše programy, ale je určitě stejně zajímavý.

V Praze na Beránku vznikla dešťová zahrádka

V Praze na Beránku vznikla dešťová zahrádka

28. dubna 2022

Vybudování tzv. dešťové zahrádky na Praze 12 je dalším příspěvkem k obnově vodního režimu v krajině, vzešlým z dlouhodobé spolupráce mezi Českým svazem ochránců přírody (ČSOP) a Nadačním fondem Veolia. Příspěvkem sice drobným, ale v podmínkách města velmi významným. Realizátorem projektu byla 01/71 ZO ČSOP Koniklec.

Pomáháme s transfery obojživelníků

Pomáháme s transfery obojživelníků

26. dubna 2022

Letos již podruhé bude Nadační fond Veolia pomáhat s bezpečným jarním putováním obojživelníků k vodě, ve které se rozmnožují. Spolu s Českým svazem ochránců přírody přispívá k tomu, aby obojživelníci nezahynuli pod koly aut. 

Školní tůň – nový biotop i výuková pomůcka

Školní tůň – nový biotop i výuková pomůcka

8. února 2022

Projekt školní tůně u Chýnic nedaleko Prahy, realizovaný ve spolupráci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP), Montessori základní školy Archa a Nadačního fondu Veolia, v sobě zahrnuje vedle zadržování vody v krajině a ochrany biodiverzity ještě ekologickou výchovu. Ne v nějaké teoretické rovině v učebnách, ale přímo v terénu, na konkrétním pozemku, po kolena v bahně.