Jak přišly na svět tyhle náušnice? To byste nevymysleli.

Nadační fond Veolia podporuje příběhy. V programu MiNiGRANTY hrají hlavní roli příběhy zaměstnanců společností skupiny Veolia a jejich dobrovolnictví. A jak to souvisí s náušnicemi? Čtetě dál ...

Tento příběh začal právě žádostí o MiNiGRANT jednoho z našich kolegů z Pražských vodovodů a kanalizací. Žádal o nadační příspěvek pro organizaci H40 – kreativní inkubátor začínajících umělců a studentů, pro který ve svém volném čase jako dobrovolník dělá mentora. Nadační fond Veolia daroval organizaci 30.000 korun na specializovaný mentoring a produkci eventů. A následně se v tomhle inkubátoru vylíhla další spolupráce, tentokrát s propojenou organizací - ryze českým start-upem Plastenco, který využívá 100% recyklovaného plastu v designu a architektuře.

Skupina Veolia holduje stejně jako Plastenco cirkulární ekonomice, udržitelnosti a funkčnímu designu, který mění odpad v nové a krásné věci. Proto vznikla ze strany Veolie poptávka na návrh náušnic jako reklamního dárku i pro charitativní prodej. A vznikly náušnice, které možná právě držíte v ruce - malé pecky ve tvaru inverzního loga Veolia a visací náušnice ve tvaru křídel vážky jako symbol kampaně na podporu revitalizace mokřadů. A pokud je ještě nemáte v ruce nebo v uších a chtěli byste, k dostání jsou právě v našem nadačním e-shopu.

"Příběhy proměny jsou součástí filozofie Plastenco. Jsme rádi, že jsme mohli zažít tento příběh s firmou Veolia e jejím nadačním fondem. Zobrazit něco tak mystického, jako je vážka, bylo pro 3D tisk výzvou. Chtěli jsme zachovat její křehkost a zároveň ji zobrazit co nejvěrněji. Nakonec jsme navrhli ikonická křídla v modré a zelené barvě. Přetavili jsme recyklovaný plast ve šperk, který pomáhá. Děkujeme za příležitost a podporu!", dodává Jitka Hvězdová, zakladatelka Plastenco.

Program Vraťme vodu přírodě spojený s veřejnou sbírkou a charitativním prodejem dárkových předmětů, včetně těchto náušnic, je dalším velkým příběhem Nadačního fondu Veolia. Zaměřuje se na záchranu a obnovu našich mokřadů, ale to už je zase jiný příběh.

Velký kruh spolupráce, vzájemné prospěšnosti a pomoci přírodě se tak symbolicky uzavřel :-)

Další novinky

Nové tůně nejen pro obojživelníky aneb ochrana přírody bagrem

Nové tůně nejen pro obojživelníky aneb ochrana přírody bagrem

Takzvaná Východočeská Sahara na Pardubicku. Bývalá cihelna na Kutnohorsku. Mokřad na jižním okraji Prahy. Pozemky podél Bakovského potoka na Rakovnicku. Co tato místa spojuje? Všechna jsou v péči pozemkových spolků a na všech vznikly koncem loňského roku díky finanční podpoře Nadačního fondu Veolia nové tůně, které již nyní zabydlují nejrůznější živočichové.

Unikátní mokřady na Jihlavsku novými Místy pro přírodu

Unikátní mokřady na Jihlavsku novými Místy pro přírodu

Další dva úspěchy kampaně Místo pro přírodu se nacházejí na Jihlavsku a mají velmi podobný příběh. Dohromady více než hektar pozemků na lokalitách Pod Trojanem a Hajnice je nyní díky finanční podpoře Nadačního fondu Veolia ve vlastnictví Českého svazu ochránců přírody.