Startér znovu podpořil tradiční řemesla

Nadační fond Veolia schválil podporu pro 11 nových projektů, díky nimž získá práci 12 osob. Mezi schválené projekty byla z programu STARTér, Věř si a podnikej! ve čtvrtek 16. června v Olomouci rozdělena částka 661 400 Kč.  

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a také společensky prospěšným projektům.

Jako znovuzrozená si připadala paní Veronika Ficová ze Studénky po absolvování kurzu tkaní látek a pozvolného rozjezdu vlastní tvorby, ke které ji přivedla kamarádka. Ve své dílně Fénix se zaměřuje na čistě ruční tkaní nádherných látek, které využívá především k výrobě unikátních šátků na vázání dětí.

Velmi originální je i podnikání paní Drahomíry Schwarzové, která se v malé obci Slavkov na pomezí vojenského újezdu Libavá na Olomoucku věnuje výrobě kuchyňských doplňků z masivu. Pod značkou Schwarzwood si nyní z její dílny můžete zakoupit nádherná kuchyňská prkýnka, věšáky, lžičky či vařečky. Na zakázku paní Schwarzová vyrobí i exkluzivní masivní stůl či lavici.

Do třetice všeho dobrého představíme projekt z oblasti tradičních řemesel – Mýdlárna Mlýnky manželů Horáčkových z podhůří Jeseníků.  Paní Horáčkovou jsme podpořili již v jejích začátcích v roce 2019 a s radostí sledujeme, jak své podnikání neustále rozšiřuje. Vyzkoušeli jsme její čistě přírodní bylinková mýdla, masti, krémy i olejové parfémy a vše vřele doporučujeme. Již od počátku podnikání jí byl velkou oporou manžel René, který se nyní rozhodl opustit své zaměstnání a začít se také naplno věnovat rodinné mýdlárně.

Všem podpořeným podnikatelům přejeme, ať se jim nejen v podnikání daří!

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 560 nových pracovních míst částkou přesahující 121 mil. Kč.

Další novinky

STARTér pomohl dalším 22 začínajícím podnikatelům

STARTér pomohl dalším 22 začínajícím podnikatelům

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu podporu pro 22 začínajících podnikatelů, práci nově získá 25 osob. Mezi schválené projekty z Moravskoslezského, Olomouckého a poprvé i Středočeského kraje byla v úterý 18. dubna rozdělena částka 1 233 600 Kč.

Kamna zahřejí tělo i duši

Kamna zahřejí tělo i duši

Pan Filip Kublín udělal razantní životní změnu, ukončil svou dráhu v pozici zaměstnance a vydal se na neprozkoumanou podnikatelskou pouť. Chtěl za sebou vidět více hmotných výsledků, a proto se rozhodl vyučit v oboru kamnář, což ho opravňuje ke stavbám a montáži krbů a kamen.

Podpora podnikání pokračuje i v roce 2023!

Podpora podnikání pokračuje i v roce 2023!

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu podporu pro 8 začínajících podnikatelů, kterým tak pomůže splnit si své sny.  Práci nově získá 8 osob. Mezi schválené projekty byla na letošním prvním zasedání v úterý 14. února rozdělena částka 400 000 Kč.