Podporujeme Zlatý oříšek

Nadační fond Veolia a společnost Veolia ČR podpořily i letos 24. ročník soutěže Zlatý oříšek, který je projektem na vyhledávání a všestrannou podporu aktivních, nadaných a úspěšných děti.

Zlatý oříšek v letošním roce oslaví čtvrtstoletí své existence. Od prvního ročníku, který proběhl v roce 1998 se organizátorům podařilo v České republice ocenit a motivovat více jak tři tisíce talentovaných dětí, dvojic či dětských kolektivů ve věku od 6 do 14 let. Každoročně pak Zlatý oříšek představuje výběr jednadvaceti z nich prostřednictvím slavnostního televizního finále, které Česká televize vysílá již tradičně na Nový rok. I letos tak 1. ledna 2023 mohla Česká republika obdivovat výkony 21 výjimečně šikovných a nadaných dětí, ze kterých bylo 7 oceněno prestižní cenou Zlatý oříšek 2022, a to společně s finanční odměnou 20 000 Kč.

Je neuvěřitelné, ale letos to bude již 25 let, kdy Zlatý oříšek poprvé veřejnosti představil děti, které si svým nadáním i výkony napříč obory získaly zaslouženou pozornost veřejnosti při novoročním finále v České televizi a převzaly první Zlaté oříšky. Mezi těmito oceněnými byl nejen náš dodnes neúspěšnější šachista David Navara, ale také náš současný a světově uznávaný vědec Marek Mráz.

I letošní ročník jsme realizovali s přesvědčením, že pro rozvoj naší společnosti je podpora nadaných dětí absolutně zásadní. Kromě prestižního ocenění jejich úsilí se tak i nadále budeme tyto děti snažit maximálně všestranně podporovat,“ říká Mgr. Jiří Kotmel, předseda správní rady Nadačního fondu Zlatý oříšek.

RNDr. Marcela Dvořáková, členka správní rady Nadačního fondu Veolia, doplňuje: "Nadané děti a jejich inspirativní projekty podporujeme už více než dvě desítky let. V letosím roce to bylo celkovou částkou 300 000 korun. Každý další ročník a setkání mě utvrzuje v tom, že toto ocenění je pro děti velkou motivací, zážitkem a zároveň jsem přesvědčena, že každý jednotlivý příběh může inspirovat i další děti. A to je oparvdu skvělé!"

Kompeltní tiskovou zprávu, více o laureátech a jejich příběhy naleznete na webových stránkách Nadačního fondu Zlatý oříšek.

Další novinky

S podporou Nadačního fondu Veolia vznikne 11 nových pracovních míst

S podporou Nadačního fondu Veolia vznikne 11 nových pracovních míst

Nadační fond Veolia podpoří 8 nových projektů, díky nimž získá práci 11 osob, z toho 2 zdravotně znevýhodněné. Mezi schválené projekty byla z programu STARTér, Věř si a podnikej! v úterý 27. září v Ostravě rozdělena částka 660 000 Kč.  

(27.září 2022)