ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIA

MiNiGRANTY® VEOLIA

Pečujeme o regiony, rozvoj komunitního života a kvalitu životního prostředí

 

Jubilejní 10. ročník programu bude tradičně zahájen v březnu u příležitosti Světového dne vody.

 

Program, kterým podporujeme dobrovolnictví našich zaměstnanců.

Každý zaměstnanec skupiny Veolia se může jednou za rok na jaře ucházet o finančni podporu (grant) ve prospěch projektu, který má veřejně prospěšný charakter a na jehož realizaci se podílí ve volném čase (po práci nebo o dovolené), z vlastního rozhodnutí a většinou dlouhodobě jako dobrovolník.

  • V letech 2008 až 2016 jsme v rámci programu přispěli na realizaci projektů prospívajících prostředí a komunitě částkou přes 26 milionů korun.

  • Donorem programu jsou společnosti skupiny Veolia

  • Z programu jsou podporovány nestátní neziskové organizace, příspěvkové organizace, obce, fyzické osoby (realizátoři projektu, osoby potřebné, zákonní zástupci potřebných).
  • Pro název programu MiNiGRANTY® VEOLIA  jsme získali v roce 2013 ochrannou známku s desetiletou dobou platnosti. 

Velmi si vážíme toho, kolik našich kolegů se ve volném čase věnuje dobrovolnictví – pomáhá potřebným, pečuje o životní prostředí, pracuje s dětmi a mládeží, angažuje se v komunitním životě, přispívá k zachování kulturního dědictví apod.

Spolu obnovíme zaniklé aleje

S výsadbou aleje pomohly i děti

20. února 2017

Spolu obnovíme zaniklé aleje, tak se jmenuje projekt Josefa Chramosty ze Středočeské vodárny, a.s., který získal MiNiGRANT 30 tisíc korun. Projekt byl realizován mysliveckým spolkem Pramínek Mělnické Vtelno.

MiNiGRANT pro Zajíčka na koni

MiNiGRANTY pro Zajíčka na koni

19. února 2017

Každým rokem stojí hodnotící komise programu MiNiGRANTY před nelehkým úkolem. Vybrat ze zaslaných žádostí ty, které budou podpořeny, je rok od roku těžší. Úroveň projektů, ať už z hlediska jeho prospěšnosti, zpracování i dobrovolnického zapojení zaměstnance je každým rokem vyšší. I přes rostoucí konkurenci se některým projektům daří získávat podporu opakovaně. Mezi takové, opakovaně podpořené organizace patří Zajíček na koni, o. p. s. s projektem příměstských táborů s koňmi pro děti z ohroženého prostředí.

Junák zvýšil stanové kapacity

Junák zvýšil stanové kapacity

12. února 2017

Od roku 2008 každoročně podporujeme dobrovolnictví našich zaměstnanců. O tom, jak je pestré a kolika oblastí se dotýká, vás přesvědčujeme příspěvky na našich stránkách. Pravidelně mezi největší skupinu podpořených projektů, patří ty, které se zabývají volnočasovými aktivitami dětí a mládeže. Jen v loňském roce bylo podpořeno těchto projektů 41 částkou téměř jeden milion korun.

Replika staré městské brány

Replika staré městské brány

2. února 2017

Kolega Vojtěch Regál ze Severočeských vodovodů a kanalizací, a. s., získal MiNiGRANT pro své projekty již potřetí. Poslední MiNiGRANT ve výši 11.111 korun byl využit při obnově vstupní brány do městských sadů ve Vysokém nad Jizerou.

Jak jsem se potkala s Borůvkou

Dobrovolnictví pro Borůvku

5. ledna 2017

Před časem jsme slíbili, že vám představíme naši kolegyni dobrovolnici, která získala v loňském roce už podruhé MiNiGRANT pro projekt Pracuji, tedy jsem! realizovaný Borůvkou, o. p. s. Jste zvědavi na první dobrovolnické krůčky Hanky Grulichové a na její spolupráci s Borůvkou?

Červená znamená stůj!

Červená znamená stůj!

27. prosince 2016

Děti jsou nejohroženější účastníci dopravního provozu. K tomu, jak se správně chovat v provozu se učí již předškoláci na dopravních hřištích. Pro svůj projekt Dopravní výuka pro nejmenší, získal kolega Zdeněk Štefek z Veolia Energie ČR, a.s., MiNiGRANT ve výši 18 tisíc korun. 

Pracuji, tedy jsem!

Pracuji, tedy jsem!

20. prosince 2016

Šesti úspěšným absolventům programu Pracuji, tedy jsem byly včera slavnostně předány certifikáty o zdárném ukončení programu. Pro tento program společnosti Borůvka, o. p. s.  získala letos podruhé MiNiGRANT naše kolegyně z finančního oddělení Hana Grulichová.

Společná práce v komunitě

Společná práce v komunitě

8. prosince 2016

Dne 24. listopadu se v pražské Podolské vodárně konala zajímavá konference na téma Společná práce v komunitě. Pořádala ji Proxima Sociale o.p.s. ve spolupráci s Centrem pro komunitní práci střední Čechy.

Nikdo se čtenářem nerodí

Nikdo se čtenářem nerodí

12. října 2016

Připomeňme si jeden z projektů loňského roku z kategorie osvěta a vzdělávání. Pro projekt „Kniha – nejlepší přítel člověka“ získal sám velký čtenář, kolega Martin Klus ze společnosti AmpluServis, a.s., pro základní školu v Ostravě MiNiGRANT dvacet tisíc korun.

Má dobrovolnictví jsou v protikladu

Má dobrovolnictví jsou v protikladu

6. října 2016

S některými z našich kolegů se v programu MiNiGRANTY setkáváme opakovaně. Většinou jsou dobrovolníky či členy spolků a organizací, a žádají o podporu pravidelně. K těmto „známým tvářím“ přibývají každým rokem nové.  Seznamte se i vy s Petrem Peiklem z Veolia Energie ČR, a.s., úspěšným žadatelem o MiNiGRANT v roce 2015 a 2016, pro projekty „Včely pro život na Zemi“ a „Vakcinací za lepším životem zanedbaných a týraných zvířat“.