ÚvodProgramy

Co děláme

Jsme firemní nadační fond, realizujeme vlastní veřejně prospěšné programy a projekty, jako partner poskytujeme dlouhodobou podporu dalším subjektům. Převážně podporujeme regiony, v kterých působí společnosti skupiny Veolia.

 

Hodnoty nadačního fondu                                      Výroční zpráva za rok 2015

14_hodnoty nfv_větší                                  obr_VZ_2015

Více o nás .....

 

 

Spolu obnovíme zaniklé aleje

S výsadbou aleje pomohly i děti

20. února 2017

Spolu obnovíme zaniklé aleje, tak se jmenuje projekt Josefa Chramosty ze Středočeské vodárny, a.s., který získal MiNiGRANT 30 tisíc korun. Projekt byl realizován mysliveckým spolkem Pramínek Mělnické Vtelno.

MiNiGRANT pro Zajíčka na koni

MiNiGRANTY pro Zajíčka na koni

19. února 2017

Každým rokem stojí hodnotící komise programu MiNiGRANTY před nelehkým úkolem. Vybrat ze zaslaných žádostí ty, které budou podpořeny, je rok od roku těžší. Úroveň projektů, ať už z hlediska jeho prospěšnosti, zpracování i dobrovolnického zapojení zaměstnance je každým rokem vyšší. I přes rostoucí konkurenci se některým projektům daří získávat podporu opakovaně. Mezi takové, opakovaně podpořené organizace patří Zajíček na koni, o. p. s. s projektem příměstských táborů s koňmi pro děti z ohroženého prostředí.

Podpora dobrých nápadů pokračuje i v roce 2017!

Podpora dobrých nápadů pokračuje i v roce 2017

15. února 2017

Nadační fond Veolia podporuje v Moravskoslezském a Olomouckém kraji dobré nápady začínajících podnikatelů již osmnáctým rokem. Dne 14. února proběhlo v Ostravě letošní první zasedání schvalovacího výboru, na kterém byla schválena finanční podpora pro 11 projektů, díky nimž získá práci 15 osob, z toho 4 zdravotně znevýhodněné. Za dobu existence programu již bylo podpořeno 2 093 nových pracovních míst částkou přesahující 98 mil. Kč.  

Junák zvýšil stanové kapacity

Junák zvýšil stanové kapacity

12. února 2017

Od roku 2008 každoročně podporujeme dobrovolnictví našich zaměstnanců. O tom, jak je pestré a kolika oblastí se dotýká, vás přesvědčujeme příspěvky na našich stránkách. Pravidelně mezi největší skupinu podpořených projektů, patří ty, které se zabývají volnočasovými aktivitami dětí a mládeže. Jen v loňském roce bylo podpořeno těchto projektů 41 částkou téměř jeden milion korun.

VIDEO: Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017

VIDEO: Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017

8. února 2017

Přesně za 2 měsíce, v sobotu 8. dubna 2017, proběhne letošní hlavní termín úspěšné akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. 

Již za 2 měsíce proběhne velký jarní úklid. Přidejte se!

Již za 2 měsíce proběhne velký jarní úklid. Přidejte se!

8. února 2017

Do vypuknutí dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017 zbývají přesně dva měsíce. Po loňském rekordním ročníku je letošním cílem překonání hranice 100 000 zapojených dobrovolníků. Své úklidy mohou zájemci o uklízení přihlašovat již nyní na webu projektu www.UklidmeCesko.cz. Není na co čekat, vzkazují organizátoři akce.

Replika staré městské brány

Replika staré městské brány

2. února 2017

Kolega Vojtěch Regál ze Severočeských vodovodů a kanalizací, a. s., získal MiNiGRANT pro své projekty již potřetí. Poslední MiNiGRANT ve výši 11.111 korun byl využit při obnově vstupní brány do městských sadů ve Vysokém nad Jizerou.

VIDEO: Člověku v tísni jsme předali symbolický šek

VIDEO: Člověku v tísni jsme předali symbolický šek

2. února 2017

Benefiční prodej designových předmětů sedmého ročníku projektu Voda pro Afriku vynesl 770 tisíc korun. Symbolický šek na stejnou částku předala ve středu 25. ledna Eva Kučerová, místopředsedkyně správní rady Nadačního fondu Veolia, Janu Faltusovi, zástupci humanitární organizace Člověk v tísni. 

Tisková zpráva - Voda pro Afriku - 7. ročník

Tisková zpráva - Voda pro Afriku - 7. ročník

25. ledna 2017

Voda pro Afriku vynesla 770 tisíc korun. Sedmý ročník projektu Voda pro Afriku, který organizuje skupina Veolia a Nadační fond Veolia, přinesl 770 tisíc korun, které putovaly na konto Člověka v tísni. Jde o výtěžek z charitativního prodeje designových předmětů a kávy, které pomohou zajistit pitnou vodu lidem ve vesnici Bargo v okresu Aleta Wondo v jižní Etiopii.

Krása fotografie

Krása fotografie

11. ledna 2017

Paní Lucie Petřeková se narodila se smyslem pro krásu.  Vystudovala propagační výtvarnictví, které v sobě zahrnuje navrhování, design a grafiku. Dále se věnovala studiu fotografie, prošla kurzem ve fotografickém studiu a na vyšší odborné oděvní škole v Brně se naučila pracovat s textiliemi. „Můj život se již od dětství točil kolem umění“, říká s úsměvem mladá fotografka.