Víte, jak vypadá Pomoc od Srdce?

Pan Jan Trojan, zaměstnanec společnosti Veolia Energie ČR, letos žádal o svůj vůbec první MiNiGRANT, a byl úspěšný. Přečtěte si, kde a jak jeho projekt pomohl.

Radost máme z každého smysluplného projektu, se kterým se v MiNiGRANTECH potkáme a vítáme i projekty úplně nové. To byl i případ organizace Pomoc od Srdce, z.s., se kterou náš kolega pan Trojan spolupracuje. V letošním roce od nás získali podporu ve výši 42 000 Kč

Pomoc od Srdce, z.s., podporuje lidi, kteří se potýkají se silnou potravinou intolerancí. Zejména však ty, kteří se ocitli v sociální nouzi a speciální stravování je pro ně další finanční zátěží. Nadační příspěvek využijí na vybavení kuchyně, ve které připravují svačinky pro děti trpící potravinovými alergiemi.

Zástupce organizace Bc. Jana Linharta jsme se zeptali, s jakými typy klientů se nejčastěji setkávají v jejich klubu a kolik jich ročně klubem projde.

„Od září 2021 do září 2022 jsme podpořili celkem 234 klientů. V současnosti máme v péči 53 klientů, které přímo podporujeme potravinovou pomocí s ohledem na jejich zdravotní omezení. Nespecializujeme se ani tak na dlouhodobě sociálně slabé či přímo nepřizpůsobivé, ale na klienty, kteří normálně fungovali a pak se často ne vlastní vinou dostali do potíží. Většinou trvá cca 5-6 měsíců, než se jim je podaří, snad i s naší pomocí, překlenout. Za toto období jsme celkem rozdistribuovali 14,7 tun potravin a potřeb, jako je i vybavení pro novorozené a podobně.“

A jak funguje dětský Klub Klíček?

„V dětské skupině Klíček ( https://klub-klicek.cz/ ) máme celkem 12 dětí v denním školkovém provozu s omezeními jako je porucha autistického spektra, bezlepek, bezlaktóza, astma či různé kombinace výše jmenovaného. Jak můžete vidět, záběr je široký a jako takoví ani nezapadáme do žádných tabulek od státu či kraje, a tak je pro nás často obtížné vše financovat. I proto bychom rádi a ze srdce poděkovali panu Trojanovi a Nadačnímu fondu Veolia za podporu, z které denně každá koruna nachází své uplatnění v podobě šťastných dětí, které si pochutnávají na zdravém a chutném jídle, a to bez obav z možné alergické reakce. Děkujeme ještě jednou a srdečně zveme k nám na návštěvu všechny, které to, co děláme, oslovilo,“ dodává pan Linhart.

Péče o lidi s potravinovými alergiemi však není to jediné, co Pomoc od Srdce dělá. Provozují také azylový byt pro maminky samoživitelky v nouzi, pomáhali při tornádu na Moravě, pomáhají celiakům, poskytují pomoc rodinám v nouzi, do které se dostali kvůli covid-19 a pomáhají sousedům, které postihla živelná nebo osobní katastrofa (požár, úmrtí člena rodiny apod.). Dále organizují potravinové pomoci pro onkologicky a jinak vážně nemocné rodiče samoživitele a mnoho dalšího. Více informací o organizaci a jejích aktivitách naleznete na www.pomocodsrdce.com.

Přečtěte si další krásné příběhy dobra.

Od roku 2008 jsme v programu MiNiGRANTY celkem podpořili 1788 projektů částkou téměř 49 milionů korun.

 

FB_IMG_1663229566977   received_493132338934093

FB_IMG_1663229548544   FB_IMG_1663229403337

Další novinky

Sedmihorské mokřady – ohlédnutí za úspěšným rokem

Sedmihorské mokřady – ohlédnutí za úspěšným rokem

Co přinesl uplynulý rok Sedmihorským mokřadům? Krom úspěšně dokončené revitalizace a prvního roku ochranářské péče též další vykoupené pozemky či 90 druhů ptáků. Za tím vším stojí místní pozemkový spolek při Českém svazu ochránců přírody Bukovina.

V Zašové na Vsetínsku vznikly nové tůně

V Zašové na Vsetínsku vznikly nové tůně

Díky spolupráci mezi Českým svazem ochránců přírody a Nadačním fondem Veolia jsou na Valašsku další tůně. Vznikly v rámci revitalizace mokřadu u Zašové nedaleko Valašského Meziříčí. Na projektu spolupracovali i studenti Střední zemědělské školy z Rožnova pod Radhoštěm.