• Úvod
  • Články / rubrika
  • Dvacátý třetí ročník programu STARTér, Věř si a podnikej! vyvrcholil předáním symbolických šeků

Dvacátý třetí ročník programu STARTér, Věř si a podnikej! vyvrcholil předáním symbolických šeků

Dvacátý třetí ročník programu STARTér, Věř si a podnikej! vyvrcholil předáním symbolických šeků úspěšným žadatelům. Šeky si přišlo převzít celkem 43 příjemců, kteří dohromady vytvořili 73 pracovních míst, z toho 3 pro osoby zdravotně znevýhodněné.

V Ostravě šeky předávali pan Břetislav Gibas, tajemník Magistrátu města Ostravy spolu s paní Lenkou Kviatkovskou, ředitelkou pro lidské zdroje Veolia Energie ČR, v Olomouci primátor statutárního města Olomouce pan Miroslav Žbánek spolu s výkonnou ředitelkou komunikace a marketingu Veolia Česká republika paní Marcelou Dvořákovou a předsedou schvalovacího výboru programu STARTér, Věř si a podnikej! Nadačního fondu Veolia Pavlem Kolářem. Slavnostní akce proběhly v Olomouci ve středu 7. prosince a v Ostravě ve čtvrtek 8. prosince na radnicích obou měst. Mezi letos podpořené projekty rozdělil Nadační fond Veolia finanční podporu ve výši 4 334 200 Kč.

Program STARTér, Věř si a podnikej! realizuje skupina Veolia prostřednictvím svého nadačního fondu v Moravskoslezském a Olomouckém kraji již od roku 2000. V letošním roce rozšířila jeho činnost i do Středočeského kraje „Za 23 let existence vzniklo s naší podporou 2 609 pracovních míst, na nadační příspěvky jsme vynaložili více než 124 mil. Kč! Podporujeme především tradiční a netradiční řemesla a výroby, infrastrukturní služby, projekty zlepšující životní prostředí či projekty se sociálním zaměřením. Zvlášť mě těší, že z celkového počtu 1 648 podpořených projektů vzniklo 394 míst pro osoby se zdravotním znevýhodněním,“ uvádí Eva Kučerová, místopředsedkyně správní rady Nadačního fondu Veolia a ředitelka komunikace a vnějších vztahů skupiny Veolia pro střední a východní Evropu.

„STARTér patří k našim vlajkovým lodím a rozhodně s ním počítáme i do budoucna. Pokud máte zájem informovat se o možnostech spolupráce, nebo se jen seznámit s některými z podpořených projektů, navštivte naše webové stránky https://www.nfveolia.cz/ či nadační stránku na Facebooku,“ doplňuje ředitelka Nadačního fondu Veolia Vendula Valentová. 

Další novinky

Sedmihorské mokřady – ohlédnutí za úspěšným rokem

Sedmihorské mokřady – ohlédnutí za úspěšným rokem

Co přinesl uplynulý rok Sedmihorským mokřadům? Krom úspěšně dokončené revitalizace a prvního roku ochranářské péče též další vykoupené pozemky či 90 druhů ptáků. Za tím vším stojí místní pozemkový spolek při Českém svazu ochránců přírody Bukovina.

V Zašové na Vsetínsku vznikly nové tůně

V Zašové na Vsetínsku vznikly nové tůně

Díky spolupráci mezi Českým svazem ochránců přírody a Nadačním fondem Veolia jsou na Valašsku další tůně. Vznikly v rámci revitalizace mokřadu u Zašové nedaleko Valašského Meziříčí. Na projektu spolupracovali i studenti Střední zemědělské školy z Rožnova pod Radhoštěm.