ÚvodProjektySociální projektyPétanquová hřiště

Pétanquová hřiště

  • v letech 2006 až 2012 bylo v rámci programu vybudováno 38 pétanquových hřišť,

  • hřiště byla vybudována ve všech regionech v kterých  Veolia působí,

  • program byl podpořen částkou cca 2 miliony korun

Vybudovaná hřiště:

Pro zajímavost:

  Mezi nadační projekty je seniorské téma dlouhodobě pevně usazené. "Jsme velmi rádi za každý smyslu plný počin, který se v této oblasti realizuje a pokud můžeme, rádi na něj alespoň upozorníme," říká ředitel Nadačního fondu Veolia.

  Kniha s názvem Fenomén stáří vyšla již v roce 1989 a setkala se s mimořádným zájmem. Po dvaceti letech připravila Prof. RNDr. PhDr. Helena Haškovcová, CSc. nové, zcela přepracované, rozšířené a aktualizované vydání. Obsáhlý rukopis recenzovali prof. Petrášek, prof. Pacovský a doc. Holmerová. Publikace je opatřena řadou ilustrací, tabulek, grafů, rejstříků a dalších příloh, které zvyšují čtenářský komfort. Vše je zpracováno tak, že skvěle poslouží jako učební pomůcka pro studenty sociálních věd, jako praktický pomocník pro orgány a instituce poskytující služby seniorům, i pro samotné příslušníky starších generací.

  Gerontologické centrum je jedním z mnoha partnerů Nadačního fondu Veolia, který získal pro své klienty a nejen pro ně jedno z pétanquových hřišť. A právě o našich hřištích se ve své knize profesorka Haškovcová pochvalně zmiňuje v kapitole o aktivitách seniorů v oblasti volného času a sportovního vyžití. "Fakt, že paní profesorka Haškovcová uvádí výstavbu našich hřišť, jako příklad dobré praxe je pro nás něco jako "pochvala před nastoupenou jednotkou". Bereme to jako ocenění dobrého nápadu vystavět v hřiště dostupná co největšímu počtu lidí," říká ředitel nadačního fondu.

  Nakonec jeho slova potvrzuje i email z Českých Budějovic: "Ráda bych Vám napsala, že petanqové hřiště, které jsme díky Vaší nadaci získali, se u našich seniorů těší veliké oblibě. Ačkoli také pořádáme různé turnaje, mám především radost z toho, že se senioři sami pravidelně scházejí a hru si sami domlouvají a organizují. Takováto jejich aktivita se běžně nevidí!," napsala nám Iva Jirovská, ředitelka CSS Staroměstská.