ÚvodProgramyVstupenky do muzea

Už jste byli v Muzeu pražského vodárenství?

Máme pro vás tip na zajímavě strávený čas.

Každý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci můžete navštívit expozici Muzea pražského vodárenství v Praze 4 - Podolí.

muzeum trkačV muzeu se můžete těšit na chronologické členění historického vývoje pražského vodárenství od 12. století až po současné zásobování hl. m. Prahy vodou, zajímavé exponáty, jako například část hradního vodovodu z doby Rudolfa II., unikátní sbírku vodoměrů, čerpací stroj na pohon vodního kola, který sloužil v letech 1902 až 1978 v obci Pavlovice, model současných filtrů Podolské vodárny či čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka a další ojedinělé exponáty.

Pro vozíčkáře je k dispozici „schodolez“, který umožní bezproblémový přístup do expozice, jež je koncipována jako bezbariérová.

V rámci zážitkové turistiky budete moci vystoupit i na vodárenskou věž, kde se vám naskytne unikátní panoramatický výhled na Prahu, kde můžete vidět najednou jak Vyšehrad, tak Pražský hrad. Prohlídka na věž není bezbariérová, vyžaduje určitou tělesnou zdatnost (výstup na ochoz budovy – 8 pater). 

Po předchozí domluvě je možné prohlídku absolvovat v anglickém jazyce. V případě zájmu nás kontaktujte na info@nfveolia.cz

V případě zájmu o termín prohlídky, na který byl již předprodej vstupenek ukončen, nás kontaktujte na e-mailu: info@nfveolia.cz. Děkujeme.

 

Chcete-li věnovat prohlídku jako dárek (formou dárkového poukazu), kontaktujte nás na e-mailu: info@nfveolia.cz.

 

Upozornění

Dovolujeme si Vás informovat, že Podolská vodárna byla uvedena do provozu, z hygienických důvodů tedy není možná její prohlídka.

 
 
 
 

 

Technicko bezpečnostní informace pro návštěvníky muzea.