Naši partneři

Našimi partnery v projektu Vraťme vodu přírodě jsou:

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) je zapsaný spolek, jehož členy spojuje aktivní zájem o ochranu přírody a krajiny. Jejich posláním je ochrana a obnova přírodního dědictví, ekologická výchova a podpora trvale udržitelného života. V současné době mají cca 7000 členů, mezi nimiž naleznete profesionální odborníky, zkušené dobrovolníky i ty, kteří prostě "jen" mají rádi přírodu. Za sebou mají již více než 35. let činnosti; ČSOP byl založen na podzim roku 1979.

Nadační fond Veolia s ČSOP již dlouhodobě spolupracuje na projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko, jehož je generálním partnerem.

POHODA společnost pro normální život lidí s postižením, z.ú. je neziskovou organizací, která již téměř 20 let poskytuje sociální služby dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

V prvních letech svého působení POHODA nabízela především službu chráněného bydlení jako alternativu k tradičním ústavním zařízením. Následně byla nabídka služeb rozšířena o služby denního stacionáře, osobní asistence a terénní odlehčovací služby. Dále bylo zahájeno profesní vzdělávání pracovníků v sociální oblasti a otevřen sociálně prospěšný podnik kavárna Bílá vrána.

POHODA zajišťuje v rámci projektu Vraťme vodu přírodě balení a expedici zboží nakoupeného prostřednictvím nadačního e-shopu. Zásilky pro nadační e-shop balí a expeduje Denní stacionář POHODY, který stejně jako celá organizace poskytuje sociální služby dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Toto spojení je důležitou součástí a přidanou sociální hodnotou celého projektu.

Zásilkovna s.r.o. je logistická společnost, která funguje od r. 2010 a zákazníkům nabízí levné, rychlé a jednoduché doručení zásilek jak na adresu, tak na vybrané výdejní místo.
 
Aktuálně má více než 10 200 výdejních míst v České republice, doručuje do 33 zemí celého světa a spolupracuje s více než 46 000 eshopy.
 
Díky výhodné ceně Zásilkovny a svozu zásilek zdarma můžeme odesílat objednané zboží levněji. Navíc mají zákazníci možnost si zboží na vybraném výdejním místě rozbalit a ihned ho reklamovat, pokud nebude v pořádku.
 

Další novinky

Dvě nová Místa pro přírodu na Karvinsku

Dvě nová Místa pro přírodu na Karvinsku

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) vykoupil na Karvinsku další dvě lokality, které budou ponechány přírodě – 3 hektary lužního lesa v oblasti zvané Předevsí a bývalou pískovnu u Dolní Lutyně.  Výkupy byly realizovány v rámci kampaně Místo pro přírodu díky desítkám dárců stejnojmenné veřejné sbírky a za výrazné finanční podpory Nadačního fondu Veolia.

Tůně pro Saharu

Tůně pro Saharu

Velkojaroměřský pozemkový spolek již 11 let pečuje o unikátní přírodu pod koridory vysokého napětí mezi Opatovickou elektrárnou a Lázněmi Bohdaneč. Pro rozsáhlé písčiny získalo tohle území přízvisko Východočeská Sahara, jsou zde však i partie vlhčí. Letos zde díky finanční podpoře Nadačního fondu Veolia přibyly dvě nové tůně, další jsou plánovány v následujících letech.

Vracíme vodu přírodě

Vracíme vodu přírodě

Od roku 2008 spolupracujeme s Českým svazem ochránců přírody na projektech záchrany mokřadních lokalit, na tyto účely jsme doposud věnovali 4,5 milionu korun.