Voda pro Afriku

Voda pro Afriku

3. prosince 2012

Charitativní projekt Voda pro Afriku se koná letos již po třetí. Pořádají jej společnost Veolia Voda a Nadační fond Veolia společně se svými partnery ve prospěch veřejné sbírky Skutečná pomoc společnosti Člověk v tísni.

Veolia Voda i letos představuje unikátní designové karafy, které mohou být ozdobou vašeho svátečního stolu nebo je můžete věnovat jako dárek svým blízkým. Finanční prostředky z letošní edice budou opět použity na opravu vybraného vodního vrtu na etiopském venkově.

Až 74% etiopských venkovanů nemá přístup k nezávadné vodě. Na nemoci způsobené kontaminovanou vodou zde zemře 55 tisíc malých dětí ročně. Pomozme to změnit!

Veolia Voda i letos představuje unikátní designové karafy, které mohou ozdobit váš sváteční stůl nebo potěšit jako dárek vaše blízké. Finanční prostředky z této edice budou použity na opravu vodního vrtu na etiopském venkově.

Veolia Voda a Nadační fond Veolia uspěly s benefičním prodejem karaf již dvakrát. Výtěžek 935 tisíc korun pomohl financovat projekty, podporující vodní zdroje v Etiopii, které realizuje Člověk v tísni z prostředků veřejné sbírky Skutečná pomoc. Více na KDE JSME POMOHLI.

Karafy můžete od 3. prosince 2012 zakoupit v netradičních prodejních místech v Praze, Brně a Ostravě nebo objednat i v nadačním e-shopu. Zásilky expeduje Denní stacionář o. s. Pohoda.

Prodej probíhá do vyprodání zásob.

Marcela Dvořáková,
výkonná ředitelka komunikace a marketingu Veolia Voda pro ČR:

"Lidé jsou mnohde na etiopském venkově odkázáni na povrchovou a dešťovou vodu, která se sbírá ve velkých kalužích a ke konzumaci je absolutně nevhodná. Proto jsme rádi, že výtěžek z prodeje karaf bude opět použit právě na opravu vodního vrtu, aby další lidé měli čistou nezávadnou vodu. Děkujeme veřejnosti za zájem o náš projekt a projevenou solidaritu s potřebnými. “

Šimon Pánek,
ředitel společnosti Člověk v tísni:

„Veolia Voda a NF Veolia nás prodejem karaf podpořily už dvakrát. Pitná voda patří v tomto regionu k největším problémům a Člověk v tísni má s řešením dlouhodobé zkušenosti. Děkujeme Veolii, partnerům a všem, kteří si karafy kupují. Získávání peněz z prodeje pěkných karaf má navíc nápad a zapojuje veřejnost.“

Honza Dolínek,
ředitel Nadačního fondu Veolia:
„Koupí karafy lidé získávají nejen jedinečný dárek, ale i potěšení z vícenásobné pomoci. Především opět pomůžeme v Etiopii, podpoříme společnost Člověk v tísni, která tam naši společnou pomoc zrealizuje. Přidanou hodnotou je letos výběr netradičních prodejních míst, protože kdo nechce platit poštovné může si karafu koupit přímo a podpořit svou návštěvou třeba skvělou chráněnou kavárnu či krámek a konečně dáváme opět příležitost pomáhat i lidem s postižením, kteří se podílejí na balení a expedici karaf zasílaných našim krátkodobým nadačním e-shopem.“