ÚvodProgramyVoda pro Afriku Projekt vody pro Afriku

Projekt vody pro Afriku

Voda pro Afriku

3. prosince 2012

Veolia Voda Česká republika a Nadační fond Veolia i v letošním roce pokračují v projektu Voda pro Afriku spolu se společností Člověk v tísni. V rámci projektu se prodávají od 3. prosince 2012 karafy na vodu v netradičních prodejních místech v Praze, Brně a Ostravě.

Stoprocentní výtěžek z prodeje karaf bude poskytnut na veřejnou sbírku Skutečná pomoc, kterou organizuje Člověk v tísni, o.p.s. Vybrané finanční prostředky budou použity na opravu vodního vrtu na etiopském venkově. 

„Lidé jsou mnohde na etiopském venkově odkázáni na povrchovou a dešťovou vodu, která se sbírá ve velkých kalužích a ke konzumaci je absolutně nevhodná. Proto jsme rádi, že výtěžek z prodeje karaf bude opět použit právě na opravu vodního vrtu, aby další lidé měli čistou nezávadnou vodu. Děkujeme veřejnosti za zájem o náš projekt a projevenou solidaritu s potřebnými,“ řekla Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace a marketingu Veolia Voda pro ČR.

Minulé dva ročníky prodeje afrických karaf vynesly 935 tisíc Kč. Finanční prostředky byly použity mj. na opravu vodního vrtu v lokalitě Lower Lenda a ve vesnici Gururo Bucho v okrese Alaba. Voda znamená život a v Etiopii to platí víc než kdekoli jinde. Až 74 % obyvatel na venkově nemá přístup k nezávadné vodě.

Na nemoci způsobené kontaminovanou vodou zemře v Etiopii 55 tisíc malých dětí ročně. Karafy z křišťálového skla můžete zakoupit v Praze – Brně – Ostravě, případně až do vyprodání zásob objednat v e-shopu Nadačního fondu Veolia. E-shop přijímá objednávky od 27. 11. 2012 do vyprodání zásob. Bude-li zboží 15. 12. 2012 ještě skladem, budou tento den přijímány poslední objednávky. Zásilky expeduje Denní stacionář o.s. Pohoda

Převzato: http://stavitel.ihned.cz/