ÚvodProgramyVoda pro Afriku Pokračuje projekt Voda pro Afriku

Pokračuje projekt Voda pro Afriku

Voda pro Afriku

4. prosince 2012

Veolia Voda Česká republika a Nadační fond Veolia pokračují i letos spolu se společností Člověk v tísni v projektu Voda pro Afriku. V rámci něj zahájily včera na netradičních prodejních místech v Praze, Brně a Ostravě prodej karaf na vodu. 

Celý výtěžek z prodeje karaf bude poskytnut na veřejnou sbírku Skutečná pomoc, kterou organizuje společnost Člověk v tísni. Vybrané finanční prostředky se použijí na opravu vodního vrtu na etiopském venkově. 

"Lidé jsou mnohde na etiopském venkově odkázáni na povrchovou a dešťovou vodu, která se sbírá ve velkých kalužích a ke konzumaci je absolutně nevhodná. Proto jsme rádi, že výtěžek z prodeje karaf bude opět použit právě na opravu vodního vrtu, aby další lidé měli čistou, nezávadnou vodu," uvedla Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace a marketingu firmy Veolia Voda. 

Minulé dva ročníky prodeje afrických karaf vynesly 935 tisíc korun. Finanční prostředky byly použity například na opravu vodních vrtů v lokalitě Lower Lenda a ve vesnici Gururo Bucho. 

Karafy z křišťálového skla si lze až do vyprodání zásob objednat i v e-shopu Nadačního fondu Veolia. E-shop přijímá objednávky do vyprodání zásob, nejpozději však do 15. prosince.

Převzato: http://pravo.novinky.cz/ Trhy & ekonomika