ÚvodProgramyStále s úsměvemVideoJedeme VEN! se spolkem Stáří s aktivní tváří

Jedeme VEN! se spolkem Stáří s aktivní tváří

Video | Stále s úsměvem | Archiv článků

3. července 2019

V poslední dekádě června jsme se zúčastnili dvou akcí pražského spolku Stáří s aktivní tváří. 

Spolek pořádá výlety a nejrůznější společenské, kulturní i zájmové akce pro seniory trvale žijící v seniorských domovech a domovech se zvláštním režimem ve věku 80+ (až do velmi pozdního věku). Jejich nejstaršímu současnému účastníkovi je 96 let!

Nejprve jsme byli se seniory v Planetáriu na Výstavišti a o týden později, 26. června, jsme přijali pozvání na malý koncert Martiny Kociánové, operní zpěvačky, moderátorky a patronky spolku, který pro seniory uspořádala společně s harfenistkou Kateřinou Englichovou v Hamerském sklípku v Záběhlicích.

O činnosti spolku, který se poměrně ojedinělým způsobem ve svém projektu Jedeme VEN! věnuje křehkým seniorům, připravujeme krátký videodokument – i s ukázkami z obou akcí. K jeho shlédnutí vás ještě v tomto měsíci pozveme.

Organizace byla založena na podzim roku 2016. Od té doby stále rozšiřuje okruh zařízení pro seniory, s nimiž spolupracuje, a vzrostly i počty seniorů, kterým její projekt Jedeme VEN! prospívá. Stáří s Aktivní tváří podporujeme v programu Stále s úsměvem od založení spolku.