ÚvodProgramyStále s úsměvemVideoVIDEO: Jak se profesor Jan Sokol zasloužil o program Senioři píší Wikipedii

VIDEO: Jak se profesor Jan Sokol zasloužil o program Senioři píší Wikipedii

Video | Stále s úsměvem | Archiv článků

11. dubna 2018

Na konci března slavila Wikimedia ČR -  oficiální česká pobočka americké Wikimedia Foundation, své 10. narozeniny. Nadační fond Veolia, který vloni podpořil její vzdělávací program Senioři píší Wikipedii, byl u toho. 

Přímo v průběhu oslavy spontánně vznikla příležitost vést videorozhovor o tom, jak program za účasti profesora Jana Sokola vznikal. Nemohli jsme toho nevyužít...

Hovořili jsme s Vojtěchem Dostálem, předsedou rady Wikimedia ČR a s Vojtěchem Veselým, lektorem, metodikem a administrátorem projektů. 

Senioři píší Wikipedii je vzdělávací program Wikimedia ČR, který si klade za cíl zapojit do psaní Wikipedie seniory, a tak vytvořit prostor, kde účastníci kurzů mohou předávat své vědomosti mladší generaci, učit se novým dovednostem, navazovat nové kontakty, zúročit své vědomosti i dovednosti a cítit se stále užitečnými.

Wikimedia ČR je zapsaným spolkem založeným v roce 2008. Cílem Wikimedia Foundation je vytvořit svět, v němž může každý člověk svobodně přistupovat k veškerým lidským znalostem.