ÚvodProgramyStále s úsměvemVěk je jen číslo

Věk je jen číslo

Stále s úsměvem | Archiv článků

6. dubna 2018

V úterý 3. 4. 2018 si David Huf, mistr světa v aerobiku, zakladatel spolku Buď Fit Seniore a fitness trenér, popovídal a zasportoval na workshopu Věk je jen číslo s kladenskými seniory. 

V praktické části workshopu si účastníci mohli ve sportovním areálu Sletiště ověřit, jak dobří jsou v nordic walkingu, a dozvěděli se také, jak si mohou zacvičit na různých strojích, které tu jsou zde pro veřejnost k dispozici hned vedle místní kavárny.

Akce s velkou účastí aktivních seniorů, zejména studentů univerzity 3. věku při kladenském Středisku komplexní sociální péče o.p.s., byla součástí série workshopů ke zdravému životnímu stylu. „Tuto formu podpory jsme přijali velmi rádi a jsme za ni vděčni. Zájem o akci byl velký. Děkujeme za seniory z naší univerzity i z klubu,“ loučila se s námi ředitelka Střediska komplexní péče Mgr. Libuše Homolková.

Od 3. ročníku našeho programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život jsme právě o sérii těchto workshopů rozšířili spolupráci s Davidem Hufem a jeho spolkem. A jaká témata David Huf se seniory probírá a procvičuje? Hospodaření s vlastní životní energií a její využití pro zdraví, vhodné a individuálně prospěšné pohybové aktivity, předcházení úrazům atp. Součástí je také speciální lekce z kategorie Senior Fitness nebo Nordic walking v přírodě.  

Ve 3. ročníku se již konaly workshopy pro tyto organizace a obce: Město Smiřice, Centrum sociální pomoci a služeb, p.o., Hradec Králové, Centrum pro rodinu/Senior point ve Zlíně, Centrum sociálních služeb Prahy 9, p.o., Středisko komplexní sociální péče o.p.s., Kladno, Město Příbram, Klub českých turistů, odbor Štětí, akce pro bývalé zaměstnance poboček Veolia - Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., a Veolia Energie ČR, a.s.