ÚvodProgramyStále s úsměvemSportovní hry seniorů Karlovarského kraje v Sokolově

Sportovní hry seniorů Karlovarského kraje v Sokolově

Stále s úsměvem | Archiv článků

25. června 2019

Dva týdny po 10. ročníku Sportovních her seniorů České republiky v Praze se poprvé konaly Sportovní hry seniorů Karlovarského kraje. Stejně tak jako u celorepublikových her byl jejich hlavním pořadatelem spolek Buď Fit Seniore, v jehož čele stojí David Huf. mistr světa a Evropy ve sportovním aerobiku.

Také ke zdaru této sportovní akce, která se konala za krásného počasí 13. června v Sokolově ve sportovním areálu Bohemia, přispěl jako partner náš nadační fond a Vodárenská společnost Sokolov, s.r.o., ze skupiny Veolia, která věnovala hodnotné ceny pro nejlepší sportovce i ceny do tomboly pro všechny účastníky. Her se účastnilo celkem 128 soutěžících ve třech věkových kategoriích. Těm nejmladším mohlo být podle pravidel 65 let. Nejstarší sportovkyně Marie Chredáková ze Sokolova oslavila právě na hrách své 85. narozeniny. S velkým zápalem a nasazením se zápolilo ve stejných disciplínách jako v Praze, k nejoblíbenějším patřil nordic walking, biatlon a fotbal v chůzi. Také o pitný režim všech sportujících se postarali naši sokolovští kolegové, kteří zde v rámci akce firemního dobrovolnictví provozovali vodní bar a nabízeli čerstvou vodu s citrónem, pomerančem a mátou.  

Akce se konala pod záštitou a za účasti hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové, starostky Sokolova a Renaty Oulehlové a Milana Hniličky, olympijského vítěze z Nagana a vládního zmocněnce pro sport.

Reportáž ze sportovních her přinesla regionální TV Západ http://www.budfitseniore.cz/foto-a-video/sportovni-hry-senioru-2019-sokolov/

00203 00215