ÚvodProgramyStále s úsměvemSkupina Veolia získala další ocenění za odpovědné podnikání

Skupina Veolia získala další ocenění za odpovědné podnikání

Stále s úsměvem | Video | Novinky | Archiv článků

16. listopadu 2018

Ceny BpS TOP Odpovědná firma již patnáctým rokem mapují české prostředí udržitelného a odpovědného podnikání. Letos se do ocenění přihlásilo 75 firem s více než stovkou strategií a projektů.

Skupina Veolia byla oceněna dvakrát. Jeden stříbrný certifikát získala v kategorii TOP Odpovědná velká firma a dále zlatý certifikát v kategorii TOP Odpovědná firma v komunitě - Počin roku 2018 za svůj nadační program na podporu aktivního života seniorů – Stále s úsměvem, Aktivně po celý život. 

BpS TOP Odpovědná firma je v České republice ojedinělý nezávislý systém ratingu, který každoročně hodnotí a oceňuje odpovědnost a udržitelnost v přístupu k podnikání. Rating BpS TOP Odpovědná firma, který sestavuje aliance BpS – Byznys pro společnost, je otevřen všem firmám v různých fázích přístupu k udržitelnosti. Projektové kategorie hodnotí úsilí firem ve prospěch životního prostředí, diverzity, vzdělávání, firemního dobrovolnictví a mnoha dalších.

Titul BpS TOP Odpovědná velká firma roku získala společnost Škoda Auto a BpS TOP Odpovědnou malou firmou se stala společnosti Hennlich. Výsledky byly vyhlášeny 15. 11. na slavnostním galavečeru v pražském Kongresovém centru.

„Oceněním se snažíme již patnáct let pomoci vytvářet prostředí, ve kterém i v Česku působící firmy uvažují dlouhodobě, chovají se eticky, váží si svých zaměstnanců a chtějí pozitivně ovlivňovat své okolí. Chceme, aby firmy samy přijaly udržitelnost za vlastní přístup k byznysu, podporovaly prospěšné inovace a dokázaly přizpůsobit své fungování změnám v prostředí, kde podnikají. Neplýtvání je naší klíčovou hodnotou. Plýtvat by se nemělo s lidským potenciálem a zkušenostmi, ani s přírodními zdroji,“ říká Pavlína Kalousová, předsedkyně aliance BpS – Byznys pro společnost, která rating sestavuje.

K ocenění pro skupinu Veolia se vyjádřila i ředitelka komunikace a vnějších vztahů pro střední a východní Evropu a zároveň místopředsedkyně správní rady Nadačního fondu Veolia Eva Kučerová: „Nás toto ocenění velice těší. Soutěže se účastníme v posledních letech pravidelně. Děláme řadu pěkných projektů s dobrými výsledky. To potvrzuje i fakt, že letošní ocenění není první. V předchozích ročnících byly oceněny naše projekty Kohoutková a STARTér. Letos je to nadační program Stále s úsměvem - Aktivně po celý život, jehož prostřednictvím pomáháme, aby se seniorům u nás žilo lépe. Program má za sebou 4 ročníky a na darech jsme v něm rozdělili zhruba 6 milionů korun.“

TOP_2018 certifikatVOF_stribro  TOP_certifikatV2 zlato_Počin roku2018