ÚvodProgramyStále s úsměvemSenioři závodili na pražském stadionu Na Kotlářce

Senioři závodili na pražském stadionu Na Kotlářce

Stále s úsměvem

30. září 2015
Nadační fond Veolia se stal již po druhé partnerem Sportovních her seniorů, které se konaly na pražském stadionu Na Kotlářce dne 30.9. u příležitosti Mezinárodního dne seniorů (1.10.).

 

 

Sportovní hry seniorů je akce zaměřená na převážně tzv. neelitní seniory, kteří se rádi hýbou a jsou aktivní hlavně na duchu, ale nejsou registrovanými sportovci a nezúčastňují se pravidelných veteránských sportovních soutěží.

Hry jsou určené pro většinovou skupinu v několika kategoriích od 55 do 75 let a výše. V Praze proběhly hry letos podruhé, obou ročníků se zúčastnili sportovci nejen z Prahy, ale dalších měst naší republiky.

V letošním ročníku se do jednotlivých disciplin aktivně zapojilo na 180 seniorů, kteří soutěžili v Nordic Walkingu, biatlonu, slalomu, pétanque a běžecké štafetě 4x100m.

 „Za své výkony by se dnešní závodníci nemuseli stydět ani před o mnoho let mladšími amatérskými sportovci!“ komentuje výkony seniorů ředitelka NF Veolia Vendula Valentová.

Celou akci moderoval sportovní komentátor České televize Jakub Bažant a akci přišli podpořit i osobnosti ze světa sportu jako atlet Imrich Bugár, mistryně Evropy v aerobicu Olga Šípková nebo sportovní gymnastka Bohumila Řešátková.

Sportovní hry seniorů pořádá nezisková organizace Buď fit seniore. Založil ji David Huf, bývalý mistr světa a Evropy ve sportovním aerobiku, který se v posledních letech věnuje vedle individuálního trénování především cvičení se seniory.

Buď fit seniore má za cíl poskytovat zdarma aktivním seniorům pravidelné vhodné cvičební aktivity pod vedením profesionálů, a to v průběhu celého roku. Smysluplnému trávení volného času ve skupinkách vytváří podmínky pro navazování nových vztahů a přátelství, a je tedy prevencí proti vyčleňování a osamělosti seniorů.

NF Veolia podporuje menší regionální projekty zaměřené na seniory již řadu let v rámci programu MiNiGRANTY VEOLIA a ve prospěch seniorů jsou organizovány i některé dny firemního dobrovolnictví jednotlivých poboček skupiny Veolia v ČR.

V roce 2015 spustil Nadační fond Veolia nový program Stále s úsměvem – Aktivně po celý život, jehož cílem je podpora aktivního života seniorů a jejich zapojení do komunitního života.

Fotografie ze Sportovního dne seniorů si můžete prohlédnout zde.