ÚvodProgramyStále s úsměvemSenioři z Prahy 9 navštívili zámek Kuks

Senioři z Prahy 9 navštívili zámek Kuks

Stále s úsměvem

20. října 2015
Firemní dobrovolnictví má ve skupině Veolia dlouhodobou tradici. Od roku 2008 se každoročně pořádají dny firemního dobrovolnictví, kterých se účastní zaměstnanci skupiny, aby během běžné pracovní doby pomohli potřebným dětem i dospělým nebo přispěli ke zlepšení kvality života v konkrétním místě.

 

Doposud se podařilo uspořádat na 88 akcí, kterých se zúčastnilo 588 zaměstnanců ze všech regionů, kde skupina Veolia působí.

Letos Nadační fond Veolia zorganizoval u příležitosti Mezinárodního dne seniorů        1. října celodenní výlet pro klienty Společenského aktivizačního centra pro seniory Prahy 9, jednu z organizací podpořených v rámci svého nového nadačního programu Stále s úsměvem, který se právě na seniory zaměřuje.

Nadační fond tak reagoval na četná přání klientů centra vyjet za poznáním mimo Prahu a navštívit české památky a krásná místa jinde v republice. Takové výlety si senioři nemohou často dopřát z důvodu snížené mobility nebo pro nedostatek financí.  Jako cíl výletu byla vybrána národně kulturní památka Hospital Kuks a přehrada Les Království nedaleko Dvora Králové.

Výlet se i díky krásnému počasí vydařil ke spokojenosti všech výletníků i organizátorů.  Zúčastnilo se jej 54 seniorů a 4 dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny Veolia, kteří seniorům během dne dělali společnost, asistovali méně pohyblivým a připravili program ke zpestření zpáteční cesty do Prahy, který ověřil nabyté informace formou zábavného kvízu o ceny.

A jak svůj dobrovolnický den se seniory užili naše dobrovolnice?

Ani pro jednu nebyla tato akce premiérou firemního dobrovolnictví.  Pomáhaly již např. v Klokánku při malování bytů pro děti, natírání plotu Kojeneckého ústavu s dětským domovem v Praze Krči, v Parapleti a Dětském domově v Dolních Počernicích, vyráběly nábytek z palet pro školku hospicového sdružení Cesta domů, myly okna a uklízely po malování v domově pro seniory Sue Ryder apod.

„Dny firemního dobrovolnictví vnímáme jako přínosný a zajímavý způsob, jak společně něco prospěšného udělat, někomu pomoci a potěšit a zároveň poznat kolegy i z jiné než pracovní stránky,“ dělí se o svůj názor Alena Klofcová z účetního oddělení, která se hlásí na akce pravidelně.

Na fotografie z výletu se můžete podívat v galerii.

O své dojmy z výletu se s námi podělila i jedna z klientek / účastnic zájezdu paní Skořepová v článku S vodou za vodou od Vltavy k Labi.