ÚvodProgramyStále s úsměvemProgram Stále s úsměvem před Vánoci poskytne tříletou podporu šesti partnerským projektům

Program Stále s úsměvem před Vánoci poskytne tříletou podporu šesti partnerským projektům

Stále s úsměvem | Novinky | Archiv článků

17. prosince 2020

Od 6. ročníku (2020/2021) náš seniorský program pokračuje podle nového konceptu. Soustředíme se nově na dlouhodobější podporu malého počtu systémových a inovativních projektů s možným dopadem na cílové skupiny seniorů i těch, kdo jim pomáhají a pečují o kvalitu jejich života po celé republice. Našim cílem je především vyšší efektivita vynaložených finančních prostředků,“ představuje tuto změnu Vendula Valentová, ředitelka NF Veolia.

V letech 2021 – 2023 bude realizováno šest tříletých koncepční projektů s předpokládaným dopadem na cílové skupiny seniorských generací napříč republikou. Všechny projekty byly opět vybrány ve vícestupňovém uzavřeném výběrovém řízení. Aktuálně jsou uzavírány smlouvy se všemi realizátory projektů, kteří se tak stávají po dobu následujících tří let partnery Nadačního fondu Veolia.

Projektová manažerka Blanka Šrámková k tomu doplňuje: „Věříme, že tak více přispějeme k dopadu programu na cílové skupiny seniorů napříč republikou. Končící rok 2020 byl mimořádně těžký a přinesl i nám mnoho nových zkušeností, poznatků a impulzů pro to, čím může být náš seniorský program přínosný. K našemu dárcovství přistupujeme v předvánočním období pokračující pandemie se zvýšeným pocitem spoluzodpovědnosti a závazku. Naše motto: Stále více si uvědomujeme, že česká společnost dluží svým seniorům mnohé, s nímž jsme program v roce 2015 zahajovali, chápeme s novou naléhavostí.“

V dalších aktualitách vám postupně představíme jednotlivé partnerské projekty. Po Novém roce začneme novým projektem DigiSen – Digitální infrastruktura pro seniory spolku Moudrá Sovička, o jehož jedinečné novince Mobilním centru pro seniory jsme Vás informovali minulý měsíc.

Další informace o programu Stále s úsměvem najdete zde.