ÚvodProgramyStále s úsměvemPro lepší život seniorů

Pro lepší život seniorů

Stále s úsměvem

15. července 2016

Zářivé úsměvy sluší i vráskám. Důvody k úsměvům teď přibývají. Na začátku loňského roku jsme odstartovali nový grantový program nazvaný Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Jak se mu krátce po prvních „narozeninách“ daří?

do roku 2017 bude probíhat pilotní fáze programu. Finanční dary poskytujeme buď na základě uzavřeného výběrového řízení, nebo prostřednictvím dlouhodobého partnerství, kdy si přímo vybíráme organizace přispívající ke zvyšování kvality života seniorů.

„Z důvodu omezeného rozpočtu sami oslovujeme s nabídkou účasti v programu vybrané organizace v ,našich´ regionech. Výhodou je, že komunitní prostředí a jeho potřeby zde dobře známe. Dosavadní výstupy a reakce na nový program jsou ryze pozitivní ať ze strany uchazečů o grant, municipálních partnerů nebo odborné veřejnosti,“ představuje společné úsilí firemního nadačního fondu i celé skupiny Veolia Vendula Valentová, ředitelka nadačního fondu.

Díky prvním dvěma ročníkům programu se intenzivněji seznamujeme s domácí i zahraniční praxí a s trendy, setkáváme se s těmi, kdo projekty ve prospěch seniorů s naší podporou realizují, což jsou jak odborníci z praxe, tak sami aktivní senioři – dobrovolníci, kteří se takto angažují ve svých obcích pro své vrstevníky.


Za oba ročníky bude podpořeno přes třicet projektů. Škála témat je pestrá. Nejčetnější jsou společenské, kulturní, vzdělávací i sportovní aktivity, které si organizují prostřednictvím svých dobrovolnických organizací sami senioři.

Rosovice (2)