ÚvodProgramyStále s úsměvemPodpořené organizace v roce 2018Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových

Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových

PROJEKT: Senioři komunikují

PODPORA:  200.000 korun

REGION: ČR

TEMATICKÝ OKRUH: 1

Nový vzdělávací program Senioři komunikují navazuje na jedenáctiletý projekt, který vznikl ve spolupráci Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových a Nadace České spořitelny. V roce 2016 se k projektu připojil Nadační fond Veolia. Za dobu trvání projektu absolvovalo kurzy 13 500 studentů – seniorů z celé České republiky. 

Program realizují společně s Nadačním fondem manželů Livie a Václava Klausových Česká spořitelna, a.s., Nadace České spořitelny, Nadační fond Veolia a Moudrá Sovička z.s.

Jedná se o třídenní kurzy pro 10 – 12 účastníků zaměřené na praktickou výuku v oblasti bezpečného používání moderních komunikačních technologií: ovládání „chytrých zařízení“ včetně užívání internetu a užitečných aplikací.

Ve čtvrtém ročníku podpořil NF Veolia realizaci kurzů pro tyto organizace a obce: FIT SENIOR Příbram, z.s., Středisko komplexní sociální péče, o.p.s. Kladno, Centrum pro rodinu/ Senior point ze Zlína, Sociální služby pro seniory Olomouc, p.o., Charita Ostrava, obec Tatobity, město Nový Jičín, Spolek AktivSen, Ostrava.

IMG_3863-upraveno

IMG_2338