ÚvodProgramyStále s úsměvemPodpořené organizace v roce 2015Svaz důchodců - Regionální organizace Most, Litvín

Svaz důchodců - Regionální organizace Most, Litvínov

PROJEKT:  "Společné jednodenní výlety seniorů do ostatních oblastí České republiky"

PODPORA: 52.500 korun

REGION: Ústecký kraj

Ze závěrečné zprávy:

"Projekt byl realizován v období jednoho roku (červen 2015 - červen 2016) Klubem č. 6 Regionální organizace Svazu důchodců Most - Litvínov. V jeho průběhu jsme se utvrdili v tom, že senioři se zájezdů pořádaných právě pro ně velice rádi zúčastňují. Je zřejmé z jejich projevů, že podobné akce jim přinášejí nejen radost, ale i poučení, a zlepšují jejich společenské vyžití a to i při navazování nových přátelství. 

Za finanční pomoci Nadačního fondu Veolia bylo uskutečněno celkem 8 zájezdů, každého se účastnilo nejméně 38 a nejvíce 53 osob. 

Navštívili jsme zámky Konopiště, Klášterec nad Ohří včetně výstavy porcelánů, Libochovice, shlédli divadelní představení Vinohradského divadla "Plačící satyr", sjeli na předvánoční trhy do německých městeček Olbernhau a Seiffen, kde jsme kromě nákupů absolvovali i návštěvu muzea hraček. Velmi zajímavými akcemi byly i výstavy. Výstavu Titanic jsme spojili s výletem lodí po Vltavě v Praze,  navštívili muzeum gastronomie. 

Přínosem pro naši organizaci byla možnost uspořádat výrazně více zájezdů oproti předcházejícím letům. Pomoc nadačního fondu se také promítla do většího zájmu seniorů o členství v klubu."

Podívejte se na pár snímků z akcí.

 

Libochovice3

 

 Zvýšil se zájem o členství v klubu