ÚvodProgramyStále s úsměvemNejen turnaj v kuželkách

Nejen turnaj v kuželkách

Stále s úsměvem

3. října 2016

Slíbili jsme vám, že se s vámi podělíme o zážitky a fotografie z turnaje kuželek seniorů, který organizoval pražský zapsaný ústav Protěž

Připomínáme, že  Protěž jsme vybrali ke spolupráci a podpořily darem 30 tisíc korun v pilotní fázi nadačního programu Stále s úsměvem - Aktivně po celý život, zaměřeného na podporu pozitivního aktivního stárnutí.  

Turnaje v kuželkách se zúčastnilo celkem šestnáct závodníků. Soutěžila proti sobě čtyři družstva po čtyřech. Výsledky všech byly velmi vyrovnané. Nechyběla nouze o zvraty ve hře a napětí. Nakonec s celkovým počtem 69 bodů zvítězila čtveřice dam z Domova pro seniory Zvonková.

Vítězky turnaje byly odměněny věcnými cenami a medailemi. Pro všechny, kteří se závodu účastnili, byla připravena malá pozornost. Milým zpestřením odpoledního turnaje byla účast známé zpěvačky Petry Janů, která si na závěr akce se seniory zazpívala lidové písničky.

V Protěži nabízejí svým klientům setkávání s vrstevníky a připravují pro ně pestré programy. Tréninky paměti, rehabilitační a kondiční cvičení, přednášky na různá témata, zábavné a sportovní akce, to všechno zpříjemňuje seniorům čas strávený ve stacionáři.

Navíc mají ještě jednu specialitu, která výrazně obohacuje čas v Protěži. Díky tomu, že stejný objekt jako stacionář využívá i Školička Grébovka, účastní se některých programů senioři i děti zároveň. Během dne děti navštěvují seniory a nosí jim jako dárečky své výkresy, dvakrát v týdnu si společně zacvičí, nebo přijdou své babičky a dědy jen pozdravit. Pár dětských diváků se objevilo i na turnaji. 

Z našeho daru bylo kromě turnaje zajistěno na celý další rok rehabilitační cvičení pro seniory, a společné pohybové aktivity s dětmi.

Můžete se podívat na fotografie z turnaje.

 

IMG_2395