ÚvodProgramyStále s úsměvemDomácí péče v Charitě Ostrava

Domácí péče v Charitě Ostrava

Stále s úsměvem | Tiskové zprávy | Archiv článků

22. září 2020

Nadační fond Veolia dlouhodobě podporuje sociální a zdravotní služby poskytované Charitou Ostrava. Významné místo mezi nimi zaujímají služby pro seniory, včetně domácí péče. Jak taková domácí péče o ostravské seniory žijící ve svých domácnostech vypadá v pojetí této organizace, která už 23 let patří do rodiny regionálních charit v ČR, přibližujeme ve  videodokumentu natočeném s jejími pracovníky a s dalšími aktéry koncem srpna.

Vystupují v něm nejen zástupci managementu, sociální pracovníci, dobrovolníci Charity Ostrava, ale také starší manželská dvojice, kterým jsou právě takové služby domácí péče ve velmi obtížné životní situaci poskytovány. Dokument zachycuje práci v první linii v době koronavirové pandemie na jaře tohoto roku. Právě zvýšené finanční náklady na služby domácí péče významně přispěl náš firemní nadační fond. 

Děkujeme všem pracovníkům a dobrovolníkům ostravské Charity za kvalitní a vysoce profesionální služby o ostravské seniory. Z takové spolupráce máme velkou radost a považujeme ji v rámci nadačního programu Stále s úsměvem, Aktivně po celý život za velmi přínosnou,“ říká Blanka Šrámková, projektová manažerka NF Veolia.