ÚvodProgramySTARTérÚspěšní žadatelé o nadační příspěvky z programu STARTér převzali symbolické šeky

Úspěšní žadatelé o nadační příspěvky z programu STARTér převzali symbolické šeky

STARTér | Tiskové zprávy

7. prosince 2017

Letošní ročník programu STARTér, Věř si a podnikej! vyvrcholil slavnostním předáváním symbolických šeků. První proběhlo v úterý 5. prosince v Ostravě a druhé ve čtvrtek 7. prosince v Olomouci.

Šek si přišlo převzít 73 žadatelů, kteří dohromady vytvořili celkem 120 nových pracovních míst, z toho 29 pro osoby zdravotně znevýhodněné.  V Ostravě šeky předávali náměstci primátora města Ostravy pan Zbyněk Pražák a paní Iveta Vozňáková, v Olomouci náměstek města Olomouce pan Martin Major a ředitelka  Nadačního fondu Veolia paní Vendula Valentová .

Program STARTér, Věř si a podnikej! realizuje skupina Veolia prostřednictvím svého nadačního fondu v Moravskoslezském a Olomouckém kraji již od roku 2000. Za 18 let jeho existence bylo celkem podpořeno 2198 pracovních míst částkou 103 mil. Kč! Podporovány jsou především tradiční a netradiční řemesla a výroby, infrastrukturní služby, projekty zlepšující životní prostředí či projekty se sociálním zaměřením. Z celkového počtu 1317 podpořených projektů vzniklo 322 míst pro osoby se zdravotním postižením.

Díky pomoci Nadačního fondu Veolia najde nově práci například 10 zdravotně znevýhodněných spoluobčanů v chráněné dílně společnosti Dobrý domov v Uničově. Tato chráněná dílna se zabývá výrobou dřevěných dílů pro kompletaci originálních hracích stěn, které najdou své uplatnění nejen v mateřských školách, ale i v nemocnicích při regeneraci po cévních mozkových příhodách. Zkusit, jaké to je vydělat si vlastní prostředky a cítit se pro společnost potřebný, nově mohou také klienti denního stacionáře Handicap centrum Škola života Frýdek-Místek, které pro své klienty vytvořilo 8 nových pracovních míst ve výrobě ručního papíru, svíček, keramiky či tkaných výrobků.

Velký nárůst jsme v letošním roce zaznamenali také u alternativního předškolního a školního vzdělávání, kdy nadační fond podpořil 7 projektů. Za zmínku stojí nádherná Lesní školka Duhovka ve Vlčicích u Javorníku či Lesní klub Zvonek v Raduni u Opavy.

Ani v letošním roce nechyběly mezi podpořenými projekty tradiční řemesla a výroba či služby pro obyvatelstvo. Velmi rádi jsme podpořili nové cukrářky, výživové poradce, centra alternativní medicíny či stolaře, truhláře, instalatéry, zedníky a automechaniky.

Pokud i vy máte zájem informovat se o možnostech spolupráce, nebo se jen seznámit s dalšími podpořenými projekty, neváhejte a navštivte webové stránky Nadačního fondu Veolia www.nfveolia.cz.

 

IMG_20171207_104119