ÚvodProgramySTARTérTak trochu jiná truhlařina

Tak trochu jiná truhlařina

STARTér

22. března 2021

Pan František Chromják si zřídil v Kunčičkách u Bašky truhlářskou dílnu. Ač pracoval dlouhou dobu v bankovním sektoru, rozhodl se pro truhlařinu, kterou miluje. 

Chce zde zúročit své zkušenosti s prací s přírodními dřevěnými materiály. Jeho hlavním sortimentem budou venkovní posezení a zahradní pergoly jak pro relaxační, tak i pro pracovní účely. Další oblast, ve které se pan Chromják chce realizovat, je výroba vlastních laviček ať už z přírodních materiálů či designových.

Pan Chromják je ekologicky smýšlející člověk, který má rád kvalitu a jedinečnost. Proto se také věnuje renovaci kování laviček, které někdo vyhazuje nebo prodává za cenu šrotu.

Panu Chromjákovi, kterého v letošním roce náš nadační fond podpořil z programu STARTér, jsme položili několik otázek a o jeho odpovědi se s vámi rádi podělíme.

Co se stalo, že jste opustil práci bankéře, a pustil se na nejistou podnikatelskou dráhu v truhlařině?

Mít svou firmu jsem chtěl od dětství, ale neměl jsem odvahu opustit mou pohodlnou kancelář. Pečoval jsem o afluentní klienty banky. Byli to podnikatelé a lidé v řídících funkcích. Vyprávěli mi o svých začátcích v garáži a že pokud mám dobrý nápad, tak to mám zkusit. Hodně dlouho jsem váhal. Nakonec jsem dal výpověď a rozhodl se začít podnikat.

Co bylo nejtěžší v začátcích podnikání?

Každý si klepal na čelo, že chci skončit s bankovnictvím a začít dělat lavičky. Chtěl jsem si zřídit dílnu ve staré hospodářské budově, kterou postavil dědeček. Budova nebyla nikdy zkolaudována, a tak jsem musel vypracovat nové plány, dokumentace, požární a hlukové studie. Kamarádi se mi smáli a pořád se ptali, kdy už to bude. Nakonec se schválení protáhlo na neuvěřitelné dva roky.

Chystáte do budoucna nějaké speciální výrobky?

Sortiment chci v budoucnu určitě rozšířit. Mám nákresy stolů, lustrů a slunečních brýlí. Moc se mi líbí kombinace kovu a dřeva. Doufám, že jednou se mi podaří navrhnout vybavení celého hotelového apartmánu. Ale zatím nechci předbíhat.

Panu Chromjákovi samozřejmě přejeme, aby ve svém podnikání uspěl. V případě zájmu ho můžete kontaktovat na e-mail: chromjak@seznam.cz nebo tel. 776 048 668.

Chromják (1)