ÚvodProgramySTARTérSTARTér znovu pomáhá!

STARTér znovu pomáhá!

STARTér | Tiskové zprávy

17. září 2019

Nadační fond Veolia prostřednictvím svého programu STARTér, Věř si a podnikej! schválil v úterý 17. září v Olomouci podporu pro 10 nových podnikatelských záměrů, díky nimž získá práci 11 osob, z toho 2 zdravotně znevýhodněné.

Nadační fond Veolia podporuje v Moravskoslezském a Olomouckém kraji začínající podnikatele již dvacátým rokem. Pomoc směřuje především mezi tradiční i netradiční řemesla a projekty přinášející společenskou prospěšnost obyvatelům. Na zářijovém zasedání byla mezi schválené projekty rozdělena částka 555 900 Kč.  

Mléčný bar NAPROTI, který se nachází v historickém centru Ostravy, byl otevřen již v roce 2012. Nabízí kvalitní sortiment především domácích cukrárenských výrobků a v posledních letech také velmi vyhledávané cateringové služby. I s pomocí Nadačního fondu Veolia se v průběhu několika let podařilo v mléčném baru postupně zaměstnat 14 osob, z toho 10 se zdravotním postižením. Podpora navazujícího projektu tohoto sociálního podniku a dvou nových pracovních míst tak pro nás byla radostí a samozřejmostí.

Velmi rádi také podporujeme tzv. zelené podnikání a péči o životní prostředí. Přesně tato kritéria splňuje projekt pana Pavla Štěpánka z Kopřivnice. Pan Štěpánek odmalička miluje koně, v minulosti se věnoval dokonce koňským závodům. Nyní se rozhodl využít svých bohatých zkušeností a naplno se věnovat těžbě a svozu dřeva z lesů napadených kůrovcem z těžko přístupných míst s využitím tažného koně.

Ani na zářijovém zasedání nechyběly tradiční projekty z oblasti řemesel. Nadační fond se podílel na rozjezdu např. nového čalounictví MONOS Comfort paní Moniky Gregušové v Bludově či autoservisu Jacob´s Garage pana Jakuba Kopeckého v Novém Jičíně.  

Celkově bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 366 nových pracovních míst částkou přesahují 110 mil. Kč.

 

Gregušová

Štěpánek 3