ÚvodProgramySTARTérSTARTér, Věř si a podnikej! - Ohlédnutí za rokem 2021

STARTér, Věř si a podnikej! - Ohlédnutí za rokem 2021

STARTér

27. ledna 2022

Nejstarší grantový program Nadačního fondu Veolia, STARTér, Věř si a podnikej! má za sebou již neuvěřitelný 22. ročník. A jak tento ročník vypadal?

Stejně jako celou společnost, i náš STARTér silně ovlivnila pokračující pandemie Covid-19. Projevilo se to především omezenou možností osobních setkání, ať již při prezentacích programu na úřadech práce a vzdělávacích institucích, či osobních setkání se žadateli.

I tak se nám vloni podařilo podpořit 52 krásných projektů, díky kterým vzniklo 66 nových pracovních míst, z toho 12 míst pro osoby zdravotně znevýhodněné. Celkem jsme mezi podpořené rozdělili téměř 3,3 milionů korun.

Namátkou můžeme jmenovat zelený projekt paní Veroniky Štefkové zaměřený na obnovu lesa a pěstební činnost, dále projekt Kavárna Třemešek sociálního podniku Dobroty z venkova, projekt společnosti Rebuilt-Car vyrábějící moderní vestavby do osobních automobilů či např. provozovnu Mlsná buchta paní Žanety Vaculíkové na výrobu dortů a zákusků bez zbytečného cukru. Na závěr nelze nezmínit projekty alternativního vzdělávání jako např. již několikrát podpořenou Montessori základní školu Úsměv. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Abyste mohli trochu nahlédnout pod pokličku, podívejte se na fotografie vybraných projektů, které naleznete v naší fotogalerii.

Těšily jsme se i na tradiční předvánoční předávání šeků příjemcům nadačního příspěvku v Ostravě a Olomouci, i to nám však pandemie vzala. A tak jsme se radovali alespoň z druhého ročníku video soutěže Jdu svou vlastní cestou 2021.

Videa našich příjemců nám udělala velkou radost, však posuďte sami!

Se začátkem dalšího roku nezahálíme a v pomoci začínajícím drobným a malým podnikatelům v Moravskoslezském a Olomouckém kraji pokračujeme dál.

Pokud máte nápad, chcete začít podnikat či rozšířit své nápady, splnit si své sny, neváhejte a požádejte nás o podporu. Jsme tu pro Vás, pomáháme na svět novým nápadům a těšíme se i na ten Váš!

Vaculíková Žaneta_cukrářská výroba

Ježek Adam_práce se dřevem