ÚvodProgramySTARTérSTARTér pomohl v začátcích podnikání dalším 17 drobným a malým podnikatelům!

STARTér pomohl v začátcích podnikání dalším 17 drobným a malým podnikatelům!

STARTér | Tiskové zprávy

18. září 2018

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého programu STARTér, Věř si a podnikej! podporu pro 17 nových projektů, díky nimž získá práci 18 osob. Mezi schválené projekty byla v úterý 18. září v Ostravě rozdělena částka ve výši 724 000 Kč.

Nadační fond Veolia podporuje v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především tradiční i netradiční řemesla a projekty přinášející společenskou prospěšnost obyvatelům. Zářijové zasedání schvalovacího výboru se neslo v duchu podpory drobných podnikatelů především z oblasti tradiční řemeslné výroby.

V oboru uměleckého řezbářství bude nově podnikat např. pan Igor Kučera z Vřesiny u Hlučína. Vystudovaný grafický designér se rozhodl naplno věnovat svému dlouholetému koníčku – výrobě dřevěných soch. Pravidelně se zúčastňuje řezbářských sympozií po celém světě a o jeho výrobky je velký zájem. Dle přání zákazníka je schopen vyrobit na zakázku jakoukoliv sochu lidské postavy, zvířete či reliéf. Také pan Petr Stachel z Metylovic začíná podnikat v již téměř zapomenutém řemesle, a to v kovářství. Z damaškové oceli vlastní výroby bude vytvářet přívěšky, prsteny, náramky, náhrdelníky či doplňky do domácností jako okrasné věšáky, kliky dveří, svícny, atd.

socha umělecký řezbář 1                       socha umělecký řezbář 2

Pokud si rádi pochutnáte na poctivém domácím pečivu, můžete se nově obrátit také na paní Lenku Folwarcznou z Hnojníku, která se specializuje na výrobu domácích koláčů, dortů a cukroví. Lidé z Olomouckého kraje mohou potom vyhledat služby paní Emílie Tiché z Bystročic u Olomouce nebo paní Evy Veverkové z Mohelnice. Obě vám rády upečou nejen zdravější dorty a zákusky bez konzervantů a umělých barviv, ale i další kvalitní domácí cukrovinky.
Jsme také velmi rádi, že můžeme sledovat úspěšný rozvoj domova se zvláštním režimem spolku Medela – péče o seniory v Ostravici. Doufáme, že podporou vzniku dalších dvou nových pracovních míst na pozice pečovatelek přispějeme malou měrou i my k dalšímu zkvalitnění péče o naše nejstarší spoluobčany.

Celkově bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 291 nových pracovních míst částkou přesahující 107 mil. Kč.

 

Medela 2