ÚvodProgramySTARTérSTARTér pomohl na svět novým podnikatelským záměrům!

STARTér pomohl na svět novým podnikatelským záměrům!

STARTér | Tiskové zprávy

28. dubna 2017

Nadační fond Veolia podporuje v Moravskoslezském a Olomouckém kraji začínající podnikatele již osmnáctým rokem. 

 

 

 

 

Dne 27. dubna proběhlo v Olomouci letošní druhé zasedání schvalovacího výboru, na kterém byla schválena finanční podpora v celkové výši 808 000 Kč pro 16 projektů, díky nimž získá práci 16 osob, z toho 2 zdravotně znevýhodněné. Za dobu existence programu již bylo podpořeno 2 109 nových pracovních míst částkou téměř 99 mil. Kč.

Nadační fond Veolia podporuje podnikání v rámci programu, který nově nese název STARTér, Věř si a podnikej! Zaměřen je především na tradiční i netradiční řemesla a projekty přinášející společenskou prospěšnost obyvatelům.

Základem drobného podnikání byly a jsou řemesla, a proto jsme velmi rádi, že jsme mohli přispět ke vzniku např. nové autorské ševcovské dílny ve Velkém Újezdu u Olomouce či podpořit podnikatelské začátky elektroinstaléra, zedníka a hodinového manžela z Ostravy a Frýdku-Místku.

Dlouhodobě sledujeme také rozmach soukromého předškolního vzdělávání. Tentokrát byl nadačním fondem podpořen projekt unikátní komunitní školky v Ostravě či rozšíření služeb zavedené dětské skupiny Ajorodinka v Přerově.

Podpora projektů zaměstnávajících zdravotně postižené spoluobčany patří mezi jednu z priorit programu STARTér. Dubnové zasedání schvalovacího výboru potvrdilo dlouhodobý trend, kdy nově vytvořená místa pro OZP tvoří zhruba 15% všech podpořených pracovních míst. Podpořeno bylo rozšíření podnikání sociálního podniku ostravského Družstva NAPROTI či nové pracovní místo v Komunitním domě ALBINNA v Kuníně.