ÚvodProgramySTARTérSTARTér pomáhá novým podnikatelům!

STARTér pomáhá novým podnikatelům!

STARTér | Tiskové zprávy

7. dubna 2022

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu podporu pro 11 malých a drobných podnikatelů. Práci tak nově získá 12 osob, z toho jedna zdravotně znevýhodněná.  Mezi schválené projekty byla na letošním prvním zasedání ve čtvrtek 7. dubna rozdělena částka 717 800 Kč.  

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a také společensky prospěšným projektům.

Velmi rádi jsme podpořili nové řemeslníky jako například pana Jiřího Krause z Třince. V rodinné cukrářské manufaktuře vyrábí dorty, zákusky, peče chleba, croissanty a další sezónní pečivo. Vše poctivě, z kvalitních surovin tak, aby jedly nejen oči, ale aby si pochutnaly i chuťové buňky a zákazník se rád vracel. Stejně tak fandíme rozjezdu podnikání pana Petra Nevěřila, který nabízí výrobu malých dřevostaveb, altánů, pergol či plotů. Pokud byste k tomu potřebovali postavit či opravit střechu, můžete se obrátit na společnost Střechařství Smolík, která se i díky programu STARTér rozšiřuje o dva nové spolupracovníky. Věříme, že budete spokojeni!

Ručně šité kožené výrobky si můžete objednat u paní Alexandry Horákové, která se připojuje k podnikání svého manžela. Ateliér Horakůže jsme podpořili již při jeho otevření v roce 2019. Objednat si zde můžete originální kožené tašky, pouzdra, opasky, peněženky a další. K podnikání ve stejném oboru jako manžel se rozhodla i paní Helena Šupová, která si v Olomouci zřizuje květinovou farmu. Kromě nabídky kytic z čerstvých i sušených květin a dalších květinových dekorací by paní Šupová chtěla také zvýšit povědomí o českém květinářství a přispět k ochraně životního prostředí. Její květiny nebudou putovat tisíce kilometrů k zákazníkovi, ale vypěstuje je přímo na místě.

A závěrem nemůžeme opomenout nové pracovní místo v Dílně u Beránka paní Gabriely Žitníkové. Na rodinné usedlosti v Bludovicích u Nového Jičína se paní Žitníková neúnavně věnuje sociálnímu zemědělství s primárním cílem vytvořit smysluplné pracovní pozice pro osoby se zdravotním hendikepem. Bojuje o záchranu starobylého plemene salašnických ovcí, vydává autorské knihy, připravuje vzdělávací kurzy na bačovské škole, tvoření v dílničkách a mnoho dalších aktivit. V tomto, již třetím projektu Dílny u Beránka podpořeném v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! se bude paní Žitníková spolu s novým zaměstnancem starat o výzkumné políčko v areálu usedlosti. Držíme moc pěsti, ať se práce daří!

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 548 nových pracovních míst částkou přesahující 120 mil. Kč.

Horáková Alexandra

Nevěřil Petr

Šupová Helena