ÚvodProgramySTARTérSociální podnikání v Ostravě

Sociální podnikání v Ostravě

STARTér

22. listopadu 2016

Družstvo NAPROTI vzniklo za účelem vytváření podmínek pro integraci znevýhodněných osob do společnosti, konkrétně zřizováním vhodných pracovních pozic pro zdravotně handicapované spoluobčany. 

V roce 2012 byl otevřen sociální podnik Mléčný bar NAPROTI, který se nachází v historickém centru Ostravy, jehož součástí je také tréninkové pracoviště, kde se osoby se zdravotním postižením připravují na pracovní integrace na otevřeném trhu práce. Družstvo NAPROTI se plně hlásí k principům sociálního podnikání, celkové tržby jsou využívány pro rozvoj podniku a naplňování obecně prospěšných cílů.

Mléčný bar NAPROTI nabízí kvalitní sortiment z vlastní výroby dle originálních receptur. Nabídka výrobků se neustále rozšiřuje a odráží aktuální poptávku. Navíc si samo dováží suroviny od malých místních dodavatelů a z regionálních farem, čímž podporuje mimo jiné rozvoj malého a středního podnikání v ostravském regionu.

V současné době došlo k rozšíření nabídky služeb o catering, coffeebreaky a rozvoz občerstvení.

V rámci projektu, který byl podpořen Nadačním fondem Veolia, vznikla dvě nová pracovní místa pro osoby se zdravotním postižením v oboru cukrář a pekař. Díky nadačnímu příspěvku bude zajištěno dovybavení kuchyně nezbytným vybavením, jako např. univerzálním robotem, zmrzlinovým boxem, gastro nádobím apod.

 

IMG_6638