ÚvodProgramySTARTérProgram STARTér, Věř si a podnikej! oslavil 20. narozeniny

Program STARTér, Věř si a podnikej! oslavil 20. narozeniny

STARTér | Tiskové zprávy

5. prosince 2019

Program STARTér, Věř si a podnikej! oslavil 20. narozeniny slavnostním předáním symbolických šeků úspěšným žadatelům. Šeky si přišlo převzít celkem 68 žadatelů, kteří dohromady vytvořili 94 pracovních míst, z toho 21 pro osoby zdravotně znevýhodněné.

V Ostravě šeky předávali předseda schvalovacího výboru Nadačního fondu Veolia pan Pavel Kolář a ředitel Regionu Severní Morava a Slezsko společnosti Veolia Energie ČR pan Tomáš Groň, v Olomouci primátor města Olomouce pan Miroslav Žbánek a náměstkyně primátora města Olomouce paní Eva Kolářová. Slavnostní akce proběhly v Olomouci v úterý 3. prosince a v Ostravě ve středu 4. prosince na radnicích obou měst. Mezi letos podpořené projekty rozdělil Nadační fond Veolia finanční podporu ve výši 4 421 900 Kč.

Program STARTér, Věř si a podnikej! realizuje skupina Veolia prostřednictvím svého nadačního fondu v Moravskoslezském a Olomouckém kraji již od roku 2000. „Za 20 let existence vzniklo s naší podporou 2 392 pracovních míst, z toho 355 pro osoby zdravotně znevýhodněné.  Na nadační příspěvky jsme vynaložili téměř 112 mil. Kč! Je mi potěšením, že se s vámi můžeme podělit o některé z úspěšných projektů. Ať vám stejně jako nám přinesou inspiraci, užitek a radost,“ uvádí Eva Kučerová, místopředsedkyně správní rady Nadačního fondu Veolia a ředitelka komunikace a vnějších vztahů skupiny Veolia pro střední a východní Evropu.

IMG-20191205-WA0000Základem programu STARTér je podpora tradičních řemesel a služeb. Díky pomoci Nadačního fondu Veolia vznikla nově např. Mýdlárna Mlýnky paní Marie Horáčkové z Bělé pod Pradědem. Paní Horáčková zde vyrábí přírodní kosmetiku, která nezatěžuje tělo ani životní prostředí chemickými látkami. V nabídce najdete kromě bylinných a glycerinových mýdel i bylinné koupele, bylinné masti a másla, koupelové soli, vonné pytlíčky s bylinami a strouhaným mýdlem a vonné svíčky. Velmi rádi jsme podpořili i paní Šárku Dvořákovou z Havířova, která se rozhodla věnovat tradičnímu drátenickému řemeslu. Vystudovaná inženýrka ekonomie vyrábí designové náušnice, prstýnky, řetízky, ale i obrazy, věšáky a další doplňky do domácnosti. Bylo nám ctí podpořit také nové cukrářky, švadleny, stolaře, truhláře, instalatéry, zedníky či hodinové manžele.

IMG_4329Ani v letošním roce nechyběly mezi podpořenými zelené projekty. V době kůrovcové kalamity, kdy je těžba dřeva nejvyšší v historii a dřevorubců velký nedostatek, jsme velmi rádi pomohli v začátcích podnikání panu Vojtěchu Hoffmannovi, Patriku Tománkovi či Pavlu Štěpánkovi, kteří se právě těžbě dřeva a jeho svozu věnují, posledně jmenovaný dokonce s pomocí svého vlastního koně.  

A vynechat nemůžeme ani projekty zaměstnávající zdravotně znevýhodněné, jejichž podpora nás obzvlášť těší. Navíc se u všech případů jedná o úspěšné pokračování či rozšíření podnikání chráněných dílen, kterým jsme pomohli v jejich začátcích. Družstvu NAPROTI provozujícímu Mléčný bar NAPROTI v Ostravě, prádelně Dobrý domov ve Frýdlantu nad Ostravicí i Prádelně PRAPOS v Havířově přejeme mnoho úspěchů!

„STARTér patří k našim vlajkovým lodím a rozhodně s ním počítáme i do budoucna. Pokud máte zájem informovat se o možnostech spolupráce, nebo se jen seznámit s dalšími podpořenými projekty, navštivte naše webové stránky www.nfveolia.cz či nadační stránku na Facebooku,“ doplňuje ředitelka Nadačního fondu Veolia Vendula Valentová. 

Reportáž z akce najdete na stránkách moravské regionální televize Polar

Společné foto z předávání v Olomouci 3.12.

IMGL5918

Společné foto z předávání v Ostravě 4.12.

DSC03078