ÚvodProgramySTARTérPodporujeme dobré nápady a podnikavost

Podporujeme dobré nápady a podnikavost

STARTér

5. dubna 2016

Prostřednictvím nadačního programu Podpora pracovních míst již 16 let pomáháme snižovat nezaměstnanost v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Podporujeme vznik nových pracovních míst, především tradiční i netradiční řemesla a veřejně prospěšné projekty. S jedním z takových projektů vás seznámíme blíže.

Zuzana Běhalová se na nadační fond poprvé obrátila v roce 2010. Tenkrát jsme netušili, že o této podnikavé ženě uslyšíme v budoucnu ještě několikrát. Začátky svého podnikání hodnotí paní Běhalová následovně: „K podnikání člověk musí vynaložit opravdu hodně úsilí, musí být nadšen pro svůj podnikatelský nápad, ale také potřebuje notnou dávku štěstí. Já měla štěstí, že jsem narazila na správné lidi a byla ve správnou chvíli na správném místě. V začátcích jsem začala spolupracovat s nadačním fondem, který jako první uvěřil mému záměru, i když ostatní byli k mým plánům spíše pesimističtí“.

Svůj podnikatelský sen si Zuzana Běhalová začala plnit v roce 2010, kdy zřídila v Ostravě – Třebovicích první soukromé jesle rodinného typu Mrňousek pro děti ve věku od 1 do 4 let, a krátce nato obdobné zařízení i v Ostravě - Hrabůvce. Pro velký zájem rodičů o následnou péči i o starší děti předškolního věku a možnost umísťování sourozenců různého věku v rámci jednoho zařízení, přišla s dalším záměrem. V roce 2013 založila Mrňouskovu mateřskou školu, školskou právnickou osobu, a vytvořila franchisovou koncepci, díky níž vznikly další pobočky provozované samostatnými podniky, např. v Havířově či nově v Prostějově. V současné době je ve fázi příprav zřízení Mrňouskovy mateřské školy v Ostravě – Třebovicích a další pobočky Mrňousek ve Frýdlantě nad Ostravicí.

V zařízeních zřízených Zuzanou Běhalovou je kladen největší důraz na zdraví dětí a jejich všestranný rozvoj. Spokojenost dětí je zaručena domácím prostředím jednotlivých provozoven. O děti pečují tety a paní učitelky, které je učí novým dovednostem a pomáhají s osvojením života v kolektivu. Jesle jsou vybaveny vlastním dětským wellness centrem, zahradou, hernou, tělocvičnou a vlastní kuchyní.

Za zmínku stojí další úspěch Zuzany Běhalové, o který se s vámi rádi podělíme. Na konci loňského roku byla nominována mezi finalistky soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje. K umístění na krásném 4. místě gratulujeme!

2016-01-04 09.27.47

Více fotografií z Mrňouska