ÚvodProgramySTARTérNetradiční ukončení roku 2020

Netradiční ukončení roku 2020

STARTér | Tiskové zprávy

2. prosince 2020

Program STARTér podpořil na konci letošního roku tři projekty mimořádným příspěvkem. Bylo dobrým zvykem každoročně pořádat v předvánočním čase slavnostní předávání šeků začínajícím podnikatelům, kteří  v daném roce získali v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! nadační příspěvek.

Z důvodu koronavirové pandemie a mimořádných hygienických opatření jsme tuto krásnou společenskou událost museli vypustit a vymyslet náhradní řešení. A tak vznikla video soutěž o hodnotné ceny Jdu svou vlastní cestou, ve které jsme vyzvali letošní podpořené k natočení krátkého videa, kde představí sebe a své podnikání.

Do soutěže se zapojilo 15 příjemců, jejichž videa zde můžete shlédnout.

V první fázi tým Nadačního fondu Veolia vybral 6 nejlepších videí a následně zaměstnanci vybrali tři vítěze:

Projekt č. 1         Tomáš Deml, arborista

Projekt č. 2         Hana Zmitková, výroba stínidel z dýhy

Projekt č. 3         Marie Galetová, keramika

Absolutním vítězem se stalo video paní Marie Galetové, které nejvíce zaujalo veřejnost v rámci vyhlášené facebookové soutěže. Všichni finalisté získají další finanční podporu pro svůj podnikatelský projekt v celkové hodnotě 50 000 Kč.

Všem výhercům gratulujeme!

Program STARTér, Věř si a podnikej! realizuje skupina VEOLIA prostřednictvím svého nadačního fondu v Moravskoslezském a Olomouckém kraji již od roku 2000. Letos jsme podpořili 47 projektů, díky kterým vznikne 78 pracovních míst, z toho 24 pro osoby zdravotně znevýhodněné, a dále jsme rozdali 32 mimořádných příspěvků v jarní koronavirové vlně.

Za 21 let existence programu vzniklo s naší podporou 2 470 pracovních míst, z toho 379 pro osoby zdravotně znevýhodněné. Na nadační příspěvky jsme již rozdělili více než 116 mil. Kč.

„Program STARTér, Věř si a podnikej! patří mezi naše nejvýznamnější projekty. Proto jsme velmi rádi, že můžeme potvrdit, že naše pomoc bude pokračovat i v roce 2021. V případě zájmu o spolupráci jsou bližší informace dostupné na našich webových stránkách www.nfveolia.cz,“ shrnula ukončení soutěže a závěr roku 2020 ředitelka Nadačního fondu Veolia Vendula Valentová.

Hana Zmitková_1

Marie Galetová

Tomas_Deml_1