ÚvodProgramySTARTérNa severu Moravy vznikne 23 nových pracovních míst

Na severu Moravy vznikne 23 nových pracovních míst

STARTér | Tiskové zprávy

21. září 2015
Již devadesát nezaměstnaných v letošním roce našlo či brzy najde práci díky podpoře Nadačního fondu Veolia. Na zasedání 17. září v Olomouci bylo schvalovacím výborem finančně podpořeno osm projektů z Moravskoslezského kraje, které přinesou osmnáct nových pracovních míst, a tři projekty z Olomouckého kraje, díky kterým práci získá pět osob.  
 

Nadační fond Veolia podporuje především tradiční řemesla a oblasti s vysokou nezaměstnaností. Z celkových 23 nově vytvořených pracovních míst je jich pět vyhrazeno pro osoby se zdravotním znevýhodněním. Tři z nich najdou uplatnění u olomouckého Spolku Trend, kde se vozíčkáři podílí na digitalizaci starých obecních školních a spolkových kronik, dokumentů a fotoalb. Počet zaměstnanců tak vzroste z 13 na 16.

V Novém Jičíně se ve společnosti Bezlepík, s.r.o., rozšíří výroba čistě bezlepkového slaného i sladkého pečiva, cukroví, zákusků a moučníků. Nadační fond Veolia totiž podpořil vznik 4 dlouhodobých pracovních míst. Kapacita stávající provozovny v Novém Jičíně již nedokázala pokrýt zvyšující se poptávku po bezlepkových výrobcích, proto se společnost rozhodla vybudovat zcela nové výrobní a prodejní prostory v centru města.

Celková podpora vzniku nově vytvořených pracovních míst představuje částku 800 000 Kč. Za patnáct let rozdělil nadační fond mezi 1 172 projektů malých podnikatelů již téměř 92 400 000 Kč a vzniklo 1 974 pracovních míst, z toho 276 pro osoby se zdravotním znevýhodněním.

 

NF Veolia realizuje program na podporu vzniku pracovních míst po fúzi s Nadačním fondem Dalkia Česká republika v květnu 2015, který tento program rozvíjel od roku 2000. Více informací v tiskové zprávě k fúzi.