ÚvodProgramySTARTérNa Moravě vznikne díky programu STARTér 16 nových pracovních míst!

Na Moravě vznikne díky programu STARTér 16 nových pracovních míst!

STARTér | Tiskové zprávy

23. září 2021

Nadační fond Veolia schválil podporu pro 13 nových projektů, díky nimž získá práci 16 osob, z toho 2 zdravotně znevýhodněné.  Mezi schválené projekty byla z programu STARTér, Věř si a podnikej! ve čtvrtek 23. září v Ostravě rozdělena částka 776 000 Kč.  

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a projektům přinášejícím společenskou prospěšnost obyvatelům.

Zářijové schvalování projektů se neslo především v duchu tradičních řemesel. O dva nové kolegy se rozšíří pracovní kolektiv společnosti AluGro-Pro v Kozlovicích na Frýdecko-Místecku, čímž potěší zejména chovatele a kutily. Firma se totiž zabývá výrobou klecí, voliér a dalších doplňků z lehkých a přitom pevných hliníkových profilů. Stejný materiál využívá také společnost Rebuilt-Car, vyrábějící dnes velmi moderní vestavby do osobních aut. Díky nim přeměníte během několika minut váš rodinný vůz na vůz obytný. I zde vzniknou dvě nová pracovní místa.

Montáž kuchyňské linky, pokládku masivní dřevěné podlahy či montáž a servis interiérových dveří si můžete nově objednat u pana Dalibora Hraba z Hustopečí nad Bečvou. Pan Hrab bude při svém podnikání využívat nejen znalostí získaných při studiu Nábytkářské a dřevařské výroby v Hranicích, ale především ze svých bohatých zkušeností z práce pro nábytkářské společnosti na Islandu a v Rakousku.

A pokud máte chuť na něco dobrého, určitě vyzkoušejte novou zakázkovou cukrářskou výrobu paní Jany Vydrželové z Hrušky na Prostějovsku. Paní Vydrželová používá výhradně kvalitní suroviny, z nichž velká část je dokonce zajištěna z vlastních zdrojů (vejce z vlastního chovu slepic, marmelády a džemy z ovoce z vlastního sadu, zelenina a bylinky z vlastní zahrady). Přejeme Vám dobrou chuť!

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 527 nových pracovních míst částkou přesahující 119 mil. Kč.

AluGro-Pro

Rebuild-Car

Vydrželová_1