ÚvodProgramySTARTérNa Moravě vznikne 28 nových pracovních míst

Na Moravě vznikne 28 nových pracovních míst

STARTér | Tiskové zprávy

18. června 2019

Nadační fond Veolia prostřednictvím svého programu STARTér, Věř si a podnikej! znovu pomáhá. V úterý 18. června schválil v Ostravě podporu pro 15 nových projektů, díky nimž získá práci 28 osob, z toho 10 zdravotně znevýhodněných.

 

Nadační fond Veolia podporuje v Moravskoslezském a Olomouckém kraji především tradiční i netradiční řemesla a projekty přinášející společenskou prospěšnost obyvatelům. Na červnovém zasedání byla mezi schválené projekty rozdělena částka 1 310 000 Kč.

Podpora projektů zaměstnávajících zdravotně znevýhodněné občany patří mezi jednu z priorit programu STARTér. Velmi nás potěšil rozmach společnosti Dobrý domov, která kromě zavedených a dobře fungujících provozů v Uničově a ve Frýdlantu nad Ostravicí (výroba a kompletace dřevěných hracích stěn) uvádí ve Frýdlantu nad Ostravicí do provozu průmyslovou prádelnu. Práci zde najde 5 osob, z toho 4 zdravotně znevýhodněné. Chráněná pracoviště firmy Areval, zabývající se šitím reklamních předmětů a servisem a opravami IT zařízení, nabídne ve Vendryni a v Karviné práci dokonce šesti osobám se zdravotním znevýhodněním!

Jsme také velmi rádi, že můžeme sledovat úspěšný rozvoj společnosti T-tomi Accessories ve Šternberku. Doufáme, že podporou vzniku dalších čtyř nových pracovních míst na pozici šiček přispějeme k rozvoji české textilní výroby, která se zaměřuje na výrobu dětských produktů z bavlny a bambusu. Jedním z hlavních artiklů firmy jsou moderní látkové pleny a kalhotkové pleny. Díky této ekologické variantě přebalování miminek a batolat ušetříte cca polovinu nákladů ve srovnání s jednorázovými plenami, ale především nevyprodukujete cca 2,5 tuny odpadu, který se rozkládá stovky let.

Nadále se daří i tradičním řemeslům či výrobám. Nadační fond podpořil např. novou cukrářskou výrobu paní Lucie Kolečkové v Kozmicích u Opavy, brušperskou opravnu obuvi pana Romana Lariše či olomouckou dílnu uměleckého kováře pana Adama Hampela.

Celkově bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 355 nových pracovních míst částkou přesahují 110 mil. Kč.

Kolečková 2