ÚvodProgramySTARTérMýdlárna Mlýnky

Mýdlárna Mlýnky

STARTér

13. března 2019

V Bělé pod Pradědem vznikla za podpory Nadačního fondu Veolia nová Mýdlárna Mlýnky paní Marie Horáčkové.  Paní Marie je usměvavá žena plná energie a radosti. Nikoho by ani nenapadlo, že tomu někdy bylo jinak.

A přece, před osmi lety byl její život velmi ovlivněn vážnou nemocí a operací plic. Tyto zkušenosti přivedly paní Marii k léčitelství, zdravému životnímu stylu, bylinám, aromaterapii a přírodní kosmetice. Začala přemýšlet o složení potravin, které přijímáme, a také o složení kosmetických produktů, jež dennodenně používáme.

Vše vyústilo v rozhodnutí věnovat se výrobě přírodní kosmetiky, která nezatěžuje tělo ani životní prostředí chemickými látkami. V sortimentu vyráběné kosmetiky nalezneme kromě bylinných a glycerinových mýdel i bylinné koupele, bylinné masti a másla, koupelové soli, vonné pytlíčky s bylinami a strouhaným mýdlem a vonné svíčky.

Životní příběh paní Horáčkové nás velmi zaujal, proto jsme jí položili několik otázek. O odpovědi se s vámi rádi podělíme.

Proč zrovna ručně vyráběná mýdla?

Ručně vyráběná mýdla mne vždy fascinovala a přitahovala. Na vánočních trzích jsem pokaždé obešla všechny stánky a nakoupila si ta nejmenší mýdla, abych si jich mohla odnést co nejvíce a všechny je vyzkoušet. Až mi to jednoho dne nedalo a pustila jsem se sama do experimentování a odlévání nejprve glycerinových a po krátké době také zrajících bylinných mýdel.

Co Vás na výrobě mýdel nejvíce baví?

Je to řemeslo tisíců tváří. Kombinování bylin, vůní, typů, tvarů opravdu nemá konce a záleží jen na tvořivosti, nápadu a chuti zkusit něco nového. A ten pocit, když se potom umyjete svým vlastním mýdlem, je k nezaplacení.

Kde je možné Vaše výrobky zakoupit?

Bydlím v lázeňské oblasti v Jeseníkách, kde se nachází 3 léčebné lázně - Priessnitzovy, Schrothovy a lázně Karlova Studánka. Lázeňští hosté a turisté navštěvující Jeseníky budou mou největší cílovou skupinou. Kromě toho chci své výrobky dodávat do obchodů zdravé výživy a zdravých kaváren. Připravujeme také internetový obchůdek.

Našla jste u své rodiny podporu nebo jste v podnikání odkázaná sama na sebe?

Bez obrovské podpory a pomoci mého manžela Reného a našich rodičů by se mi můj sen stěží podařilo uskutečnit. Díky nim a velkému společnému úsilí se můj koníček a největší sen, stal také naší obživou.

Pokud vás nabídka přírodních mýdel a bylinných výrobků, které jsou plné energie a lásky paní Horáčkové zaujala, můžete zavítat na její webové stránky, kde je veškerý sortiment k dispozici.
http://www.mydlarna-mlynky.cz/

výrobky

balíček listů

pivoňka

tymián