ÚvodProgramySTARTérMasáže k uzdravení těla i duše

Masáže k uzdravení těla i duše

STARTér | Novinky | Archiv článků

23. ledna 2019

Začátkem loňského roku se paní Martě Raidové naskytla možnost pronajmout si prostory v centru podhorské obce Ostravice, kde se rozhodla zřídit provozovnu masérských a regeneračních služeb s infrasaunou. Samotný provoz zahájila v květnu.

Od svých 26 let se paní Raidová vyrovnává s nepřízní osudu - s diagnostikovanou nevyléčitelnou chorobou systémovým lupusem. Jako velká bojovnice se ale nevzdala a zjištěná nemoc se ve finále stala její největší životní učitelkou. Změnila přístup k životu a naučila se převzít zodpovědnost za své tělo i svůj život. Intenzivně začala zkoumat i alternativní možnosti řešení léčby. Cesta byla dlouhá a náročná, ale o to účinnější.

V životě i podnikání se pomocí podpůrných technik snaží aktivovat samoléčebné procesy, které naše tělo při současném stresujícím životním stylu jakoby zapomnělo.

Pomoci by jí k tomu měly různé druhy relaxačních, regeneračních a netradičních masáží (baňková masáž, celotělová masáž se zaměřením na lymfatický systém, rituální masáž pěti elementů, senzuální masáž, indická masáž hlavy a jiné) s využitím za studena lisovaných olejů, přírodních éterických olejů, bylinek nebo minerálů.

Paní Raidové jsme se zeptali, jak je s dosavadním průběhem podnikání spokojená.

Jaké jsou vaše pocity z prvních měsíců podnikání?

I když se snažím v životě nic neočekávat, mé prvotní pocity jsou „radost a nadšení“.
Líbí se mi, že mohu pracovat dle svých představ, svého vnímání a cítění. Díky příspěvku Nadačního fondu Veolia se mi začínalo komfortněji. Pro zákazníky, kteří milují teplo a uvolnění, je infrasauna výborný doplněk před masáží a pro mou práci i velmi praktický.

Teplo nejenže uvolňuje ztuhlé svaly, ale je i balzámem na duši. Je to jako pohlazení z lásky, při kterém také roztáváme. Lidé mají tendenci se více uvolnit a otevřít.

Přináší vám podnikání dostatečné uspokojení?

Je to má životní cesta, nemohu to nazvat ani prací. Do práce se většinou tlačíme a máme pocit, že musíme. Každý klient je mým zrcadlem. Vždy s něčím společně rezonujeme.

Věřím, že si vždy do života přitahujeme situace a bytosti přesně takové, které potřebujeme, a oni potřebují nás pro určitý prožitek.

Prožitek je důležitý pro naši životní zkušenost, bez něj bychom neměli uvědomění. Bez uvědomění není pochopení, a pokud něco nepochopíme, tak většinou neodpustíme. To neodpuštěné nosíme v sobě a někde nás to blokuje či omezuje a může způsobit i nemoc.

Každá masáž je pro mne vědomý dotek v přítomnosti… a zvědomování, které je vždy oboustranné. Takže klienti jsou klíčem na mé cestě životem.

Jaké jsou ohlasy vašich klientů na váš alternativní přístup k řešení problémů?

Většinou jsou překvapení, už když vstoupí do masérny. Málokdo očekává prostředí, které se tam ukrývá. Prý je to jako vstoupit do jiného světa. … Přiznávám, že interiér jsem se snažila zařídit tak, aby byl v souladu s tím, co dělám a působil útulně. Protože si uvědomuji, že i okolí na nás působí a já potřebuji, aby se lidé cítili u mne uvolněně a bezpečně.

Také dnes lidé nejsou zvyklí na to, že jim někdo věnuje čas, že se ptám na jejich životní radosti, ale i starosti, že mi nejsou lhostejní.

Je důležité žít teď a tady v přítomnosti. Ano, někdy jsou i obavy, co budou dělat tak dlouho na stole… Proč chci, aby si našli tolik času… ale nakonec jsou překvapení…

Velmi pozitivní reakce jsem zaznamenala na masáž šamanským bubnem, kdy dotyčný vnímá nejen hudbu, ale i vibrace z bubnu, které procházejí jeho tělem.

Líbí se jim i to, co poskytuji, i to, že masáž vždy přizpůsobíme situaci. Přiznám se, že nabízím různé druhy masáží, ale stejně většina klientů mi řekne: „Nechám to na vás“ Pro mne je to to nejlepší co může být, protože techniky a vše přizpůsobím potřebám, které v danou chvíli vnímám a cítím, a které se řídí srdcem a ne pravidly. Tudíž jsou dělané na míru….

Životní motto paní Raidové zní „Je třeba jen najít cestu sám k sobě a uvědomit si, že jsme zodpovědní za své tělo a že můžeme být zdraví.“

Pokud chcete tento intenzivní prožitek také zažít, neváhejte se na paní Raidovou obrátit.

20181119_104221

20181126_170648