ÚvodProgramySTARTérKlaršinka – když podniká dcera Klára s maminkou Šárkou

Klaršinka – když podniká dcera Klára s maminkou Šárkou

STARTér

14. října 2020

Čerstvá maminka, teprve 18letá Klára Němejcová, si v letošním roce splnila svůj sen a začala se věnovat módnímu návrhářství, šití oděvů a výrobě nadstandardních dekorativních i užitkových předmětů.

Spolu se svou maminkou, která se šití věnuje od roku 2016, kdy mimo jiné také získala příspěvek od Nadačního fondu Veolia, provozují malý roztomilý obchůdek ve Frýdku-Místku, o kterém dlouho snily. Nakonec si řekly: „Proč o tom jen snít, když ho můžeme i mít? :)“. A tak se dle svých slov „nakonec rozhoupaly a bylo to!“ Do toho všeho paní Klára dokončuje studium oděvnictví a módního návrhářství.  A tak naše první otázka byla jasná…

Jak to všechno stíháte – podnikání, roční dcerku a školu?

No, nebudu lhát, je to hodně těžké. Se školou dost bojuji, protože chodit prodávat a do toho hlídat malou Klárku, je velký žrout času a energie. Naštěstí mám školu jen 10 minut od obchůdku.

Teď máme opětovně distanční výuku, což mi naprosto vyhovuje. Snažím se stíhat šít a do toho se věnovat Klárce, je hodně živá a chvilku neposedí. Když už ale cítím, že je toho moc, hodím zpátečku a užívám si čas s rodinou. Hodně mi s tím pomáhá i přítel. Někdy už jsme vyčerpání, ale začátky jsou vždy těžké, nic není zadarmo a vím, že musíme vydržet! :) 

Co byl pro Vás ten největší impulz pro zahájení podnikání a otevření obchůdku?

Poprvé jsem nad podnikáním v návrhářství zapřemýšlela v 6. třídě, kdy jsme si se spolužačkami začaly kreslit návrhy šatů do školních sešitů. Přemýšlely jsme nad tím všechny, ale jen mně to vydrželo až do doby, kdy jsme se měly už finálně rozhodnout, čím jednou budeme a jakou školu budeme studovat. To že budu pracovat sama za sebe, jsem měla jasně rozhodnuté už hodně dlouho. Řekla bych, že jsem takový vůdčí typ, kdybych asi měla pracovat "pod někým", nejspíš bych pendlovala z jednoho zaměstnání do druhého. Do toho mám ještě poruchu pozornosti, tak by to asi bylo těžké pro všechny. A dalším impulzem pro mé podnikání byli lidé, kteří mi říkali, že to nezvládnu a že to není tak lehké, jak si myslím. A já jim všem chtěla dokázat, že to zvládnu. No, a když jsem do toho ještě v 17 letech otěhotněla, bylo to ještě horší. Slýchávala jsem to ze všech stran. A v tom mi hodně pomohla moje mamina :). Protože když jsem na začátku těhotenství upadala do depresí, že to asi přece jen nezvládnu, ona byla ta, která mě z toho vždycky vytáhla. A já teď můžu všem těm lidem říct "zvládla jsem to!".

 

Klaršinka_4

Co šijete nejraději?

Nejraději šiju šaty, sukně a medvídky. Ale vlastně šiju ráda téměř vše, je strašně těžké říct, co šiju nejradši.

Znamená pro Vás něco ekologie? Šijete také z recyklovaných materiálů?

Z recyklovaných materiálů šijeme často. I již zmiňované medvídky. V našem obchůdku si můžete i zakoupit nákupní recyklovanou tašku z různých odstřižků, je o ně velký zájem a my jsme za to rády. Dále pak šijeme různé batohy, šaty, sukně a plno dalších parádních kousků.

 

 

 

Klaršinka_3Kde přesně si můžeme Vaše výrobky koupit nebo objednat?

Na naše výrobky se můžete přijít podívat osobně do naší prodejny "Ušito od Kláry a Šárky“ na frýdeckém náměstí, kde vás rádi uvidíme, nebo zboží nakoupit na našich internetových stránkách na Fleru pod uživatelským jménem Klaršinka nebo Šarajs. V nejbližší době začne fungovat i náš vlastní e-shop, který už brzy spustíme na adrese www.klarsinka.cz.

 

 

 

 

 

 

Klaršinka_1Klaršinka_6Klaršinka_5Klaršinka_8