ÚvodProgramySTARTérExistuje využití pro vyřazené materiály či odpad?

Existuje využití pro vyřazené materiály či odpad?

STARTér

24. října 2016

Tuto otázku si velmi často kladla paní Karin Toopová, která se recyklačními postupy zabývá již od svých studijních let, kdy se věnovala výtvarnému designu na škole v Anglii se zaměřením na textil. Svou tvorbou se snaží poukázat na množství odpadu, který se neustále hromadí a nutnost jeho druhotného zpracování.

„Myslím si, že se tento trend v posledních letech stává čím dál tím větší samozřejmostí nejen v průmyslu, ale i v dalších odvětvích. Mým cílem je oslovit co největší cílovou skupinu zejména mladých lidí, u kterých se recyklace stává každodenní záležitostí a životním stylem“, říká výtvarnice paní Toopová.

Paní Toopová z vyřazených materiálů např. textilu, kůže, koženky, čalounických vzorkovníků, reklamních plachet vyrábí zejména dámské a pánské tašky, oděvy, sedáky a sedací vaky.

Druhou částí jejího podnikání je externí spolupráce s divadly, kde využívá své znalosti výtvarných technik a práce s rozmanitými materiály. Spolupodílí se na výtvarném zpracování kostýmních doplňků, zejména pokrývek hlavy, výrobě masek či drobných rekvizit pro určité představení.

„Tento typ projektu velmi rádi podporujeme. Koncept „zeleného podnikání“ je trendem příštích let“, uvedla jménem Nadačního fondu Veolia Martina Zichová.

Díky získanému nadačnímu příspěvku si může paní Toopová pořídit kvalitní šicí stroj a další stroje pro tuto podnikatelskou činnost.

DSC_4118