ÚvodProgramySTARTérDrátenické řemeslo

Drátenické řemeslo

STARTér

20. května 2019

Tento měsíc bychom vám rádi představili projekt paní Šárky Dvořákové z Havířova, která se rozhodla oživit jedno z téměř zaniklých řemesel, a to drátenictví.

Drátenictví učarovalo paní Šárce zhruba před 5 lety. Protože pochází z umělecky založené rodiny, bylo pro ní poměrně přirozené přetavit koníček v obživu a skloubit jí s péčí o rodinu a zároveň si zachovat dobré zdraví.

Paní Šárka drátuje užitné předměty i autorské obrazy, šperky, ozdoby do vlasů. Používá i jiné techniky, např. tepání, drhání nebo šití. Nejčastěji využívanými materiály jsou chirurgická a nerezová ocel a černý žíhaný či měděný drát. Z dalších materiálů pak paní Šárka ráda pracuje s různými stuhami, látkami, drahými kameny či říčními perlami.

Kromě výroby prodejních artiklů se Šárka Dvořáková věnuje i lektorské činnosti v různých městech. Účastníci jejích kurzů se mohou naučit základy techniky drátování a odnést si vlastnoručně vyrobený dekorační předmět.

Zaujala vás tvorba paní Šárky a rádi byste získali více informací či si některé výrobky rovnou zakoupili? Pak navštivte její webové stránky http://eshde.webnode.cz/ nebo facebook https://www.facebook.com/eshdehandmade.

Foto 3

Foto 1

Foto 5

Foto 4