ÚvodProgramySTARTérDíky programu STARTér získá na Moravě nové zaměstnání dalších 18 lidí

Díky programu STARTér získá na Moravě nové zaměstnání dalších 18 lidí

STARTér | Tiskové zprávy

5. března 2020

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu podporu pro 13 nových projektů, díky nimž získá práci 18 osob, z toho 4 zdravotně znevýhodněné.  Mezi schválené projekty byla ve čtvrtek 5. března v Ostravě rozdělena částka 900 000 Kč.  

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a projektům přinášejícím společenskou prospěšnost obyvatelům.

A právě tu bezesporu přináší i projekt paní Gabriely Žitníkové. Na rodinné usedlosti v Bludovicích u Nového Jičína se bude společně se svými čtyřmi novými zaměstnanci (z toho třemi zdravotně postiženými) věnovat sociálnímu zemědělství. Nově tak budete moci využít celou řadu služeb jako např. návštěva usedlosti spojená s prohlídkou zvířat a tvoření v dílničkách, terapie oslíkem či vzdělávací kurzy na bačovské škole. Dále si budete moci zakoupit kreativní balíčky na tvoření z vlny nebo autorské knihy a kalendáře s tématikou života na venkově. Nedílnou součástí podnikání paní Žitníkové je také snaha o záchranu původního starobylého plemene salašnických ovcí.

Tři nová pracovní místa vzniknou také díky Spolku šťastných dětí, který otevřel v Ostravě nové Jesličky Motýlek. Nadační fond Veolia byl již při vzniku Školky Motýlek v roce 2016 a také při následném otevření Školy Motýlek v roce 2018 a jsme velmi rádi, že můžeme podpořit tento typ alternativního soukromého vzdělávání i pro úplně nejmenší děti.

Nedílnou součástí každého zasedání schvalovacího výboru nadačního fondu je i podpora rozmanitých řemesel a služeb. Březnové zasedání nebylo výjimkou. Podpořena byla např. šicí dílna paní Věry Zborovské v Krmelíně, výroba domácích marmelád a bylinných sirupů paní Adriany Jastrzebské v Raškovicích či nová cukrářská výrobna pana Lukáše Krchňáka v Prostějově. Sportovní nadšenci si nově mohou objednat trička, hrníčky, nášivky, odznaky a další suvenýry s logem svých oblíbených týmů u pana Jakuba Martinčáka z Ostravy, pan Marcel Kurečka bude pro změnu díky svému dřevorubeckému umu pomáhat bojovat s kůrovcovou kalamitou.

Celkově bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 410 nových pracovních míst částkou téměř 113 mil. Kč.

Dílna u beránka

 Martinčák