ÚvodProgramySTARTérBezcukrovinky, to je zdravé mlsání bez cukru

Bezcukrovinky, to je zdravé mlsání bez cukru

STARTér

3. května 2017

Paní Pavla Heřmánková je jednou z mnoha podnikavých maminek, které se během rodičovské dovolené rozhodly začít samostatně podnikat.

Protože jí na srdci ležela strava vlastních dětí i celé širší rodiny, rozhodla se vyrábět kvalitní zdravé sladkosti bez přidaného cukru. Výrobky jsou slazené přírodními cukry obsaženými v ovoci, popř. zelenině nebo obilovinách.

„Chci rodičům předškolních dětí nabízet zdravější alternativu ke stávající nabídce mlsání obsahujícího velké množství rafinovaných cukrů, nekvalitních tuků a přídatných látek. Děti školního věku a jejich rodiče budou moci mé výrobky využít jako kvalitní zdroje energie při sportu, výletech do přírody i hrách,“ říká paní Heřmánková a dodává: „Žijeme v období nadměrné spotřeby cukrů, zvláště v podobě bílého rafinovaného cukru a glukózo-fruktózového sirupu. Mnohými výzkumy prokázaná souvislost se zdravotními obtížemi však postupně mění trend ve společnosti a já věřím, že zájem o zdravé mlsání poroste."

Projekt Bezcukrovinky přesvědčil členy schvalovacího výboru Nadačního fondu Veolia, a paní Heřmánkové byla přidělena finanční podpora z programu na podporu nových pracovních míst. Výrobky Pavly Heřmánkové jsou skutečně moc dobré, a tak našly své místo i v sídle společnosti Veolia v pražském Florentinu jako zdravé občerstvení ke kávě.

Heřmánková 2