ÚvodProgramySTARTérBez medu to nejde

Bez medu to nejde

STARTér

9. října 2017

I když měla paní Grygarová slibně rozjetou kariéru ve finančnictví, dala přednost podnikání s přírodním produktem s nejasným výsledkem.

V srpnu letošního roku se začala profesně věnovat včelaření.

Od samého startu podnikání se chtěla od ostatních včelařů odlišovat. „V našem kraji je sice velké množství kvalitních včelařů - zahrádkářů, ti ale nedisponují dostatečným množství medu. Já chci med nabízet zejména v designovém obale firmám, a také v mini balení restauračním zařízením s důrazem na lokální produkt,“ uvedla včelařka paní Grygarová.

V současné době se paní Grygarová stará o 45 produkčních a 35 mladých včelstev. Do budoucna chce počet včelstev rozšířit až na 150. Kromě chovu medonosných včel se zabývá chovem včel samotářek, které bude dodávat jako službu sadařům, aby bylo zajištěno opylování dané plodiny.

Paní Grygarová nechce usnout na vavřínech a plánuje postupně rozšiřovat své podnikání o pořádání kroužků pro děti či výrobu medoviny, tyčinek na rty nebo vosku na boty.

A jelikož se blíží zimní období, kdy je náš organismus více náchylný k různým onemocněním, neváhejte a zásobte se zdraví prospěšným medem na http://www.nasvcelin.cz/.

Projekt byl podpořen v rámci programu STARTÉR – Věř si a podnikej! na zasedání schvalovacího výboru 12. září 2017 a z nadačního příspěvku bude pořízen medomet a kočovný vozík.

IMG_4819

 IMG_4820