ÚvodProgramySTARTér

Pomáháme na svět novým nápadům!

 

V_STARTer_barva 

 

 

Chcete začít podnikat, přijímáte nového zaměstnance? Jsme tu pro vás, pomáháme na svět novým nápadům! 

  • Od roku 2000 finančně podporujeme začínající malé a drobné podnikatele, a pomáháme tak snižovat nezaměstnanost v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Od roku 2022 nově také ve Středočeském kraji (mimo Prahu).
  • Za 22 let činnosti jsme prostřednictvím 1614 projektů pomohli vytvořit 2560 nových dlouhodobých pracovních míst, z toho 392 pro osoby se zdravotním postižením.
  • Na nadačních příspěvcích jsme již rozdělili více než 121 milionů korun.
  • Podporujeme tradiční a netradiční řemesla a výroby, infrastrukturní služby, projekty se sociálním zaměřením či projekty zlepšující životní prostředí.
 

Máte dobrý nápad a zájem získat příspěvek?

S podporou Nadačního fondu Veolia vznikne 11 nových pracovních míst

S podporou Nadačního fondu Veolia vznikne 11 nových pracovních míst

27. září 2022

Nadační fond Veolia podpoří 8 nových projektů, díky nimž získá práci 11 osob, z toho 2 zdravotně znevýhodněné. Mezi schválené projekty byla z programu STARTér, Věř si a podnikej! v úterý 27. září v Ostravě rozdělena částka 660 000 Kč.  

Představujeme tkalcovskou dílnu Fénix ze Studénky u Nového Jičína

Představujeme tkalcovskou dílnu Fénix ze Studénky u Nového Jičína

25. července 2022

Podnikatelka Veronika Ficová si pro své živobytí vybrala řemeslo, které je s mírnou nadsázkou staré jako samo lidstvo a které v Česku ovládá jen velmi malá skupina lidí. Paní Ficová po ukončení mateřské dovolené absolvovala rekvalifikační kurz Ruční tkadlec při Tkalcovském muzeu Trutnov a v letošním roce zřídila malou tkalcovskou dílnu ve městě Studénka v okrese Nový Jičín.

STARTér znovu podpořil tradiční řemesla

STARTér znovu podpořil tradiční řemesla

16. června 2022

Nadační fond Veolia schválil podporu pro 11 nových projektů, díky nimž získá práci 12 osob. Mezi schválené projekty byla z programu STARTér, Věř si a podnikej! ve čtvrtek 16. června v Olomouci rozdělena částka 661 400 Kč.  

Horakůže – kožené výrobky s příběhem

Horakůže – kožené výrobky s příběhem

16. května 2022

Rádi bychom Vám představili rodinný podnikatelský příběh manželů Roberta a Alexandry Horákových, kteří vyrábí ručně šité kožené výrobky pod značkou Horakůže. Horákovi se kožené výrobě jako koníčku věnovali od doby, kdy se poznali a začali společně tvořit.

STARTér pomáhá novým podnikatelům!

STARTér pomáhá novým podnikatelům!

7. dubna 2022

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu podporu pro 11 malých a drobných podnikatelů. Práci tak nově získá 12 osob, z toho jedna zdravotně znevýhodněná.  Mezi schválené projekty byla na letošním prvním zasedání ve čtvrtek 7. dubna rozdělena částka 717 800 Kč.  

Šupinka – hravá škola plavání

Šupinka – hravá škola plavání

17. února 2022

Rádi bychom vám podrobněji představili vítěze video soutěže Jdi svou vlastní cestou 2021 - Plaveckou školu Šupinka, která zahájila svou činnost v červenci 2021. Šupinka navázala na dlouholetou tradici plavání v aquaparku Kravaře. Poskytuje kurzy plavání kojenců a batolat, odpolední kroužky plavání pro děti do 12 let, individuální výuku plavání i výuku plavání žáků základních a mateřských škol.  

STARTér, Věř si a podnikej! - Ohlédnutí za rokem 2021

STARTér, Věř si a podnikej! - Ohlédnutí za rokem 2021

27. ledna 2022

Nejstarší grantový program Nadačního fondu Veolia, STARTér, Věř si a podnikej! má za sebou již neuvěřitelný 22. ročník. A jak tento ročník vypadal?

Jdu svou vlastní cestou 2021

Jdu svou vlastní cestou 2021

16. prosince 2021

Zveme Vás ke zhlédnutí vítězného videa z právě vyhlášené soutěže Jdu svou vlastní cestou 2021 organizované pro příjemce podpory v nadačním programu STARTér, Věř si a podnikej!

STARTér podpořil 8 statečných!

STARTér podpořil 8 statečných!

23. listopadu 2021

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu podporu pro 8 nových projektů, jejichž iniciátoři se ani v současné velmi složité situaci způsobené další vlnou pandemie koronaviru nebáli zahájit či rozšířit své podnikání. Práci tak nově získá 9 osob, z toho 2 zdravotně znevýhodněné.  Mezi schválené projekty byla na zasedání v úterý 23. listopadu rozdělena částka 536 000 Kč.   

Originální podnikání z Kozlovic u Frýdku-Místku

Originální podnikání z Kozlovic u Frýdku-Místku

25. října 2021

Je nám velkým potěšením podporovat projekty, které jsou něčím výjimečné a odlišují se. Proto jsme byli rádi, když se na nás obrátil pan Vladimír Trojáček z Kozlovic u Frýdku – Místku, jednatel firem Alu-Gro Pro s.r.o. a Rebuild-car s.r.o. Zaměření těchto firem se vymyká běžným řemeslným činnostem a zcela potvrzuje rčení „zlaté české ručičky“.